ISLÁM VÁM ZARUČÍ SPECIÁLNÍ ZACHÁZENÍ, sděluje pan Alrawi. To abychom si asi připravili zavazadla do “areálů”

Vyšlo na IVČRN dne 10.1.2015 (link)

ALRAWI- ISLÁM JE VHODNÝ PRO SOUŽITÍ RŮZNÝCH KULTUR A VYZNÁNÍ:
ISLÁM VÁM ZARUČÍ SPECIÁLNÍ ZACHÁZENÍ: „ Islám je kompatibilní s jakoukoli dobou a prostředím. Pravý, čistý islám je vhodný pro soužití různých kultur a vyznání. Ostatní víry nechávají soužití jen na toleranci. Zatímco islám hlásá dokonce právo pro ostatní na jejich víru, život, svobodu a majetky.“ … opravdu? pro křesťany a židy má přeci islám džizja – život na úrovni otroků, pro ostatní nevěřící má právo konvertovat nebo zemřít.

SVOBODA SLOVA JE PROBLÉM EVROPY: „ jak jde islám dohromady se svobodou slova? evropská kultura je taková, že dovoluje znectít téměř jakékoli symboly. To je bohužel problém Evropy. Myslíte si, že by bylo v pořádku, pokud by si někdo dělal srandičky z vašich dětí, rodičů nebo respektovaných lidí?“ … JINÝMI SLOVY: přišli jsme do evropské kultury, nepřijímáme ji a požadujeme aby se nám přizpůsobila.

EVROPA NEMÁ KULTURNÍ KONTEXT: „ Je to, v čem nyní žijeme, tradiční kultura Evropanů? Vaše babička určitě nechodila ven bez šátku na hlavě. Jsou tu různé subkultury.“ … ALE všechny tyto „subkultury“ , milý pane, spojuje staletími vybudovaný princip rovnosti lidí a demokracie.

„My chceme být součástí společnosti, naprosto integrovaní, s právem na naši identitu, jako to má každý jiný. Jediný zákon, který muslim nesmí dodržovat je, když je nám zakázáno nebo znemožněno dodržovat základní povinnosti islámu “ … ano, totéž říkáme i my: problém je v doktríně islámu. V jeho monokulturní netoleranci, xenofobii a nekompatibilitě se základními lidskými právy v demokratické společnosti. Děkujeme za rozhovor.

mesita_hassan_munee_ctverec

http://www.novinky.cz/…/358344-islam-je-vhodny-pro-souziti-…

Diskuze:

Komentáře

comments