Islám ve V4 nechceme – gratulace k 25 letům V4

Vyšlo na IVČRN – Dnes slaví Višegrádská čtyřka své 25. narozeniny. V4 vznikla 15. února 1991 ze čtyř středoevropských zemí, které se předtím osvobodily z komunistické totality a z vlivu SSSR/Ruska. V4 navázala na setkání polského, českého a uherského (maďarského, slovenského) krále v roce 1335, které tehdy vedlo k těsné spolupráci v politických, obchodních otázkách. Stejně jako ve středověku, V4 má dnes do značné míry své společné zájmy, nezávislé na Rusku nebo na Německu (EU).

Klíčovým společným zájmem V4 je odvrátit islámskou migraci, za což na V4 útočí Merkelová i Evropská komise. Právě proto se zítra koná v Praze summit V4 o zastavení islámské imigrační krize, která má již podobu invaze. Summitu se kromě České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska účastní také Makedonie a Bulharsko.

Doufáme, že česká vláda bude spolupracovat právě s V4 a vykašle se na zvrácené nápady Merkelové o přerozdělování jí pozvaných islámských migrantů. Česko je nyní nejslabší článek V4. Maďarští, polští a slovenští státní představitelé se již proti islámu jasně vymezili, Maďaři svou zem na podzim ochránili plotem.

Tak hodně štěstí V4.gratulace-v4-islam-nechceme

Komentáře

comments