Islám vs nacionalismus jako budoucí vize Evropy?

Vyšlo na IVČRN dne 2.10.2015 (link)

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-zpatky-ke-korenum-0h0-/p_zahranici.aspx?c=A150929_170736_p_zahranici_wag

“Kdykoliv otevře člověk noviny, narazí na klišé, že mizerní xenofobní Češi jsou ostudou Evropy a jejich nesouhlas s přijímáním uprchlíků je důkazem, jak dalekou cestu ještě musíme urazit, než se z nás stane „rozvinutý západní národ“.

Není to pravda. Z přehledu politického vývoje západních zemí se dá usuzovat na vývoj v budoucnosti. Odhad autora článku: Růst podpory nacionalistických a vlastenecky-pravicových stran není v současné EU zdaleka u konce. Jejich podpora bude v letech 2016-2017 kulminovat v pásmu 30-40 %. K trendu se přidá i Německo, které dosud velkou stranu podobného ražení nemělo. Kandidátem je Alternative für Deutschland (AfD). Multi-kulti je mrtvé, jenom se ještě nepřestalo hýbat, podobně jako ulovený slon, který ještě chvíli troubí a plácá ušima, než padne k zemi.

Kolem roku 2018 budou v evropském prostoru severně od Alp (nechci říci „v EU“, protože její další existence je, vzhledem ke kvalitě jejího současného vedení, dosti nejistá) existovat už jen dvě silné a živé ideologie – islám a nacionalismus. Nedá se čekat, že by své vzájemné spory řešily poklidnou diskusí a hlasováním. Budeme žít v zajímavých časech. Tímto posledním bodem jsem si naprosto jist..”

islam_evropa_pic

Diskuze:

Kdykoliv otevře člověk noviny, narazí na klišé, že mizerní xenofobní Češi jsou ostudou Evropy a jejich nesouhlas s přijí…

Posted by Islám v České republice nechceme on 1. říjen 2015

Komentáře

comments