Islamisty je třeba z ČR vyhostit a ne přijímat tisíce dalších!

Islamisty je třeba z ČR vyhostit a ne přijímat tisíce dalších!

V pátek dne 29. 5. 2015 došlo v Olomouci k bezprecedentnímu incidentu, kdy skupina mladých muslimů – podle všeho zahraničních studentů Univerzity Palackého – napadla občany, sbírající podpisy pod petici organizovanou hnutím Islám v České republice nechceme. Petice vyzývá vládu k odmítnutí takzvaného přerozdělení imigrantů, které připravují orgány EU a které by znamenalo skokový vzrůst počtu příznivců islámu v České republice.

Útok je jasným důkazem toho, že naše obavy z agresivity islámské ideologie jsou naprosto oprávněné. Útočníci bránili organizátorům petice v naplňování jednoho ze základních ústavních práv občanů, práva petičního, a tím dokázali, že neakceptují základní hodnoty, na nichž stojí demokratické zřízení v naší zemi. Je znepokojivé,
že se jednalo o univerzitní studenty. Ti jsou obecně pokládáni za elitu mezi tuzemskými muslimy a například zástupci bezpečnostních služeb je pokládají za menší bezpečnostní riziko, než jaké představuje současná vlna imigrantů ze Středomoří.

Iniciativa Islám v České republice nechceme vyzývá vedení Univerzity Palackého, aby se k incidentu postavilo čelem a vyloučilo všechny studenty, kteří se zúčastnily útoku na petiční stánek, včetně zcela nepřípustného agresivního verbálního útoku na občany České republiky – kdo nectí základní hodnoty demokratické společnosti, nemá právo být členem akademické obce. Současně vyzýváme příslušné státní orgány, aby zahájily proces vyhoštění útočníků. V neposlední řadě vyzýváme rektory českých univerzit, ministerstvo školství a vládu, aby neprodleně přehodnotili současnou praxi při přijímání zahraničních studentů z islámských zemí – ekonomický přínos pro univerzity nevyváží útoky vůči Ústavě a demokratickému zřízení země.

 

Islám v České Republice nechceme
Islám v České Republice nechceme

Doc. Mgr. Martin Konvička, Ph.D.
Tel. 775 13 13 54

Soubor ke stažení ve formátu PDF ZDE

Komentáře

comments