ISLAMOFIL dne – Ivan Odilo Štampach

Vyšlo na IVČRN dne 4.9.2014 (link)

10613024_10152715223137938_6798105227699979901_n

Po Adolfu Hitlerovi, který byl islámoFILEM dne předevčírem, představujeme ctěnému členstvu tohoto dárečka. 

Pan docent, ročník 1946, studoval za komunistů v 60. letech pedagogickou fakultu, ale po roce 1969 byl ze studia vyloučen za protikomunistické aktivity a roku 1970 odsouzen a uvězněn za “zločin” přípravy k opuštění republiky”, za což byl do roku 1974 i vězněn. Po propuštění pracoval ve výpočetním středisku, zapojil se do podzemních katolických aktivit, vydával samizdat, tajně studoval theologii, byl (r. 1983) tajně v Berlíně vysvěcen na kněze. Vstoupil (též tajně) do Dominikánského řádu. To vše by z něj dělalo sympaťáka a statečného člověka. Už kontroverznější byly jeho aktivity po roce 1989, kdy vstoupil do zednářské lóže (1991), což katolíci nepovolují, stal se velkým kritikem církve (sympatie a antipatie záleží na úhlu pohledu) a konečně byl z řad katolíků coby “schizmatik” vyloučen. Mezitím se ovšem uchytil jako vysokoškolský pedagog – religionista, v současnosti na katedře religionistiky v Pardubicích. Akademické prostředí mu zjevně svědčí víc, než úloha řeholníka, protože mu víc toleruje jeho veřejně známou zálibu v mladých chlapcích. Křesťanem ovšem zůstává, je aktivní v křesťansko-sociální platformě ČSSD. Napsal přes 10 knih, aktivně blogguje třeba v Deníku Referendum.

To vše by nám bylo srdečně jedno, možná bychom mu dokonce přáli mnoho mladých náručí, nebýt agresívní ISLÁMOFILIE, s níž se pan docent zastává islámu do roztrhání těla. Jedním z prvých kousků na toto téma bylo udání proti České televizi, za publikování k islámu kritického dokumentu dokumentu “Já muslim”.
http://blisty.cz/art/25565.html Od té doby pan docent nechybí v médiích nikde, kde se zrovna bagatelizují islámská zvěrstva, popírá islámské chování k ženám, nebo tvrdí, že islámci jsou přátelští k homosexuálům. Pan docent říká ustupování před islámem “dialog”, lidi, kteří před islámem varují, pak označuje za “xenofoby a nácky” – ale na to jsme zvyklí. Nemá problém označit za xenofoby dokonce ani arabské exmuslimy, naopak jsme nikdy neslyšeli, že by pozvedl hlas na obranu osob islámem pronásledovaných. Když už se ho ale někdo ptá na ožehavější otázky, odpovídá kluzce – stačí googlovat. Na své religionistické katedře žádnou kritiku islámu nestrpí, myslící studenti označují jeho přístup za “intelektuální teror”. U nemyslících je oblíben.

Proč to vše dělá, to netušíme. Jedno z vysvětlení je, že si islám představuje jako homosexuální ráj plný mladých voňavých snědých kluků, kde neotravují žádné, fůj, ženské. V tom případě má malinko smůlu, protože ty nejfajnovější islámské země, třeba Kuvajt, profláklým zahraničním homosexuálům neudělují víza.

Komentáře

comments