Islamofob dne – Sabatina James

 

sabatina_james

Je atraktivní, inteligentní, pekelně statečná – a nemlčí. Pracuje pro ženskou organizaci ” Terre des Femmes”, v jejímž rámci hovoří zejména o údělu muslimských žen. Napsala několik knih, videa s jejím příběhem obletěla svět (jsou k vidění i s českými titulky). Rozhovor s ní před časem otiskl i český Reflex. Jak rádi by ji mnozí viděli mrtvou … mají smůlu.

Tak nějak lze stručně charakterizovat dnešní ISLÁMOFOBKU DNE, jakož i xenofobku, rasistku a nepochybně tajnou náckyni, a nic nepomůže, že se narodila (r. 1982) v Pákistánu, čistokrevným pákistánským rodičům, dobrým to muslimům. S nimi se ještě jako dítě přestěhovala do rakouského Lince. Tam chodila do normální školy, kde se s úspěchem integrovala – měla normální rakouské kamarády, s nimiž se věnovala normálním zábavám, mimo jiné si našla místního, tj. nemuslimského, přítele. Něco takového ovšem milující pákistánští rodiče nemohli snést, slušné muslimské děvče se přece nesmí tahat s odporným nevěřícím psem, a tak dcerku, poté co se jim přiznala k prvnímu polibku, odtáhli zpátky do Pákistánu, kde ji zavřeli do dívčí islámské školy – madrásy. On už ji tam imám, věřili, vyžene hříšné myšlenky z hlavy.
Peklo, jaké ji v madrase čekalo, se zdráhá možnostem popisu v rámci jiného než hororového žánru. Představte si něco mezi romány markýze de Sade a líčením nacistických koncentráků a uvědomte si, že to byla NORMÁLNÍ dívčí koránská škola. Evropě uvyklá dívka to málem odnesla životem. Protože však měla pod čepicí, souhlasila, že pokud ji vezmou zpět do Rakous, provdá se za bratrance, dobrého to muslima, který tak získá vysněné evropské vízum. To jí mohlo být tak 16… Jakmile však byla zpátky v Rakousku, milující rodince pláchla a skryla se ženských azylových centrech v Linci a poté ve Vídni.
Rodina jí ovšem byla v patách. Vyhrůžky zabitím – běžný to projev islámských rodinných hodnot, které mají tak rádi někteří katoličtí preláti – ji přiměly změnit jméno i zemi pobytu. Uprchla do Německa. Spolu se změnou jména přijala křesťanskou víru, a napsala knihu o svých zážitcích. Rodina – všímejte si té lásky – ji žalovala za urážku na cti. Dcera ovšem soud vyhrála, čímž bylo justičně potvrzeno její svědectví o šílené situaci mladých evropských muslimek 2. generace.
Islámofilové to s ní nemají lehké.

Komentáře

comments