Itálie otevírá dveře katastrofě

Vyšlo na IVČRN dne 17.4.2015 (link)

Itálie otevírá dveře katastrofě.

pic_migrants_italy

Přeplněné italské utečenecké tábory nechávají ilegální imigranty nekontrolovaně odcházet dál do Evropy. Cílovými zeměmi jsou bohaté země severní Evropy a Skandinávie. Prokazatelně se touto cestou dostávají do Evropy i teroristé. A schengenský prostor je otevřený. Připomíná to invazi – a vlády jen civí a mektají něco o solidaritě. No, s občany asi ne…

pic_immigrants_muslim_lampedusa

Časopis The Foreign Policy přináší rozhovor se syrskými uprchlíky, kteří se po cestě lodí do Evropy ocitli v italském běženeckém táboře. Tady je ovšem nikdo neregistroval, nechtěl doklady, fotku ani otisky prstů… a italští policisté je prakticky nechali utéct do Německa a dalších zemí, kde úspěšně požádali o azyl. Uprchlíky jako cílové země zajímají právě Německo, Nizozemsko nebo státy Skandinávie – chtějí jejich cestovní doklady, bydlení a finanční podporu, ne mizerný a přeplněný záchytný tábor v Itálii. A italské úřady jim rády vyhoví. I když je registrace a žádanka o azyl v první zemi Evropy povinná, policisté se dívají jinam a schengenský prostor je otevřený. Nelegální přistěhovalectví přes Itálii je o to nebezpečnější, že mezi uprchlíky jsou i džihádisté Islámského státu nebo teroristé Al-Kajdy. V tomto rozhovoru se jednalo o rodinu bojovníka z An-Nusrá, mířící do Německa.

pic_muslims_immigrants_lampedusa

Podle Agentury OSN pro uprchlíky celkem 217.724 Syřanů požádalo o azyl v Evropské unii od dubna 2011 do prosince 2014. Přestože většina z těchto migrantů přijela do Itálie, pouze 1967 – méně než 1 procento – zůstalo tam. Nejpopulárnějšími destinacemi jsou bohaté země severní Evropy a Skandinávie: 59.529 Syřanů požádalo o azyl v Německu, 53750 ve Švédsku, a 11710 v Nizozemsku.

pic_muslims_immigrants_italyhttp://foreignpolicy.com/…/italy-islamic-state-syria-refu…/…

Diskuze:

Itálie otevírá dveře katastrofě: Přeplněné italské utečenecké tábory nechávají ilegální imigranty nekontrolovaně odchá…

Posted by Islám v České republice nechceme on 17. duben 2015

Komentáře

comments