IVČRN Pardubice přináší reportáž z akce

Vyšlo na IVČRN dne 13.11.2015 (link)

REPORT Z AKCE: naši aktivisté z IVČRN Pardubice na sluníčkové přednášce! Napište nám, co děláte vy?

Včera 12.11.2015 jsme měli možnost zúčastnit se přednášky “Kdo jsou a odkud k nám přicházejí uprchlíci”. Přednáška se konala v luxusních prostorách sídla INTEGRAČNÍHO CENTRA KOSATEC v Sladkovského ulici v Pardubicích. Přednášku pořádala partička, která si říká MOST PRO o.p.s. jenž si v minulém roce přišla na dotacích na 3 885 573,- Kč a na svých webových stránkách se chlubí třeba touto větičkou “Naše služby poskytujeme bezplatně a v případě potřeby i anonymně všem cizincům i s nelegálním statutem pobytu.” Přednášela Markéta Kutilová, která funguje pod “neziskovkami” PONTOPOLIS a FEMISPHERA. Do sálu dorazilo cca 50 lidí, z toho asi dvě třetiny, byla slunečná děvčata ve věku okolo pětadvaceti.

Zábava nastala již před vchodem, kde jsme příchozím nabízeli naši pozvánku na přednášku PhDr.Petra Hampla a RNDr.Mariana Kechlibara, kterou pořádáme v Chrudimi 27.11. Jedna slečna po ujití dvou kroků se otočila “to nechci” a pozvánku vrátila, další ji mnohonásobně překonala, neboť po dvou vteřinách kdy zjistila co má v ruce za pozvánku, vyjekla, odhodila leták na zem a jala se k úprku.

Nevíme co ji rozhodilo více, jestli fakt, že nikdo z nás nebyl v bomberu ani skinhead potetovaný hákovými kříži, či to že poprvé v životě viděla na vlastní oči člověka, který má jiný názor, než jakým má upravený mozek ona. V sále se nám povedlo, dát letáček ještě několika dalším, které ho vždy ostentativně konečky prstů složili do čtverečku a vhodili do kabelky, že si ho prostudují později. Slibujeme, že příště budeme rozdávání letáčků natáčet, o takovou grotesku nemůžete přijít.

Paní Kutilová se jala prezentovat své fotografie pořízené v Kobani, letos v létě po odražení útoku Islámského státu. Dostalo se nám ujištění, že IS nemá nic společného s islámem, že jde pouze o teroristickou organizaci, zneužívající islám. Dle jejích slov bojovníci YPG na daesh pokřikují , alláhu snackbar. Poté vytáhla z klobouku naaranžovaného Ajlana, či jakýsi dopis kurdského vojáka napsaný ve stylu zpovědi Vasilije Zajceva, který deset minut předčítala. Mladí muži prý utíkají ze Sýrie prý z toho důvodu, že je buď chce naverbovat Asadova armáda, nebo marxistická YPG, zároveň jedním dechem zdůrazňovala zásluhy bojovnic kurdské armády, které v případě, že zemřou, jsou oslavovány jako mučednice, asi jí to přijde v pořádku.

Abychom paní Kutilové nekřivdili, konstatovala, že 80% příchozích do Evropy, jsou ekonomičtí migranti, kteří by se měli urychleně vracet, což se neděje, hlavní vinu vidí na straně Itálie a Řecka, že je místo zachytávání a deportace, posílají dál na “sever”. Toto zřejmě organizátory besídky, příliš nepotěšilo. Většinovou českou populaci a média paušalizovala, že směšují ekonomické migranty a válečné uprchlíky, následovalo standartní obviňování z xenofobie, šíření hoaxů, že islám není náboženství míru a roztomilá historka z Poličky, kde žije syrská rodina, pán má kebabárnu všichni ho mají rádi a chodí k němu na panáčka. Ze všech médií jí nejvíce vadí Parlamentní Listy, což vzhledem k tomu že dříve psala pro Lidovky, není nic překvapivého. Že pro prezentaci islámské invazní vlny, použila ty nejvíce vlažné uctívače úchylného vraha Mohameda, to jest Kurdy, kteří ve většině zůstávají a bojují s ostatními pošahanci, jí ani trochu nevadilo.

V následné debatě jsme propagovali humanitární organizaci Roja Sor, která pořádá sbírku právě pro kurdské oblasti, čehož se chytila jakási paní, že dříve jim přispěla, ale jelikož spolupracují s BPI tak již s nimi nechce mít nic společného, krásná toť ukázka sluníčkového myšlení. Další paní měla depresi, že jenom 50% českých firem má zájem zaměstnávat imigranty, to že firmy potřebují lidi na práci a nikoliv na zřizování modliteben na pracovišti, jaksi nechápe. Funkcionářka místní buňky Strany Zelených, nás obvinila, že kvůli nám, do Česka, žádní uprchlí nechtějí. Toto vnímáme jako obrovské ocenění naší práce, snad až zveličení našich zásluh. Velice tímto děkujeme a slibujeme, že ve snaze o záchranu naší vlasti vytrváme i nadále.

Při odchodu nás potěšily dvě dámy, které si libovaly, že diskuze nebyla pouze ve stylu “nebozí chudáci uprchlíci”, ale že zazněly i objektivní a věcné názory z různých stran.

https://www.facebook.com/ivcrnpardubice/

12241641_10153749153017938_6642091888225000442_n

odkaz na naši přednášku:
https://www.facebook.com/events/1642491066005760

Diskuze:

REPORT Z AKCE: naši aktivisté z IVČRN Pardubice na sluníčkové přednášce! Napište nám, co děláte vy?Včera 12.11.2015…

Posted by Islám v České republice nechceme on 13. listopad 2015

 

Komentáře

comments