IVČRN vyzvala Vládu k pomoci nemuslimům již před rokem, co se stalo?

Pro připomenutí:
Občanská iniciativa Islám v ČR nechceme již v srpnu 2014 (!) vyzvala Vládu k přijetí únosného množství pronásledovaných příslušníků nemuslimských menšin, zejména křesťanů, ze Sýrie a Iráku. Dnes, více jak rok poté, má tato výzva IVČRN zpětně viděno některé zajímavé souvislosti.

1)
IVČRN vyzvala k přijetí pronásledovaných nemuslimských menšin dávno před současnou masovou imigrační vlnou. V době, kdy téma imigrace zajímalo malou část veřejnosti. V době, kdy o plánovaných kvótách na imigranty vědělo mimo IVČRN sotva pár jednotlivců, kteří se o věc dlouhodobě zajímali a věděli, že přerozdělování imigrantů se v kancelářích bruselských úředníků peče už asi 10 let.

Je tak zřejmé, že výzva IVČRN byla motivována prostým přesvědčením, že ČR by měla pronásledovaným nemuslimským menšinám pomoci. A že IVČRN vyzvala k přijímání skutečných uprchlíků dokonce dávno před řadou těch současných „vítacích“ iniciativ, které se nyní rojí jako houby po dešti.

Tak kdo se tady zviditelňuje na aktuální situaci? A kdo naopak dlouhodobě veřejně zastává své pevné názory a postoje, včetně těch, že skutečně pronásledovaným osobám a skupinám by měla ČR v rámci svých možností pomoci…

2)
IVČRN ve výzvě dokonce nabídla Vládě podporu v působení na veřejnost v náhledu na přijetí výše uvedených skupin uprchlíků. Zároveň IVČRN předem Vládu korektně upozornila, že pokud někdy v budoucnu přistoupí na plošné přijímání imigrantů na základě kvót, IVČRN bude postupovat zcela opačně.

Jak se zachovala Vláda? Pronásledovaným nemuslimským menšinám nepomohla, téměř rok dělala mrtvého brouka a pak srazila podpatky, když ČR dostala bruselským diktátem muslimy.

Tak kdo se tady chová nezodpovědně ohledně migrační krize? Kdo je tu ten populista a xenofob, který nechtěl přijímat skutečné uprchlíky a čekal až dostane rozkaz z Bruselu? A kdo naopak dlouhodobě zastává zodpovědné a solidární postoje (nejen) k přijímání skutečných uprchlíků…

Tolik tedy k údajně “nesolidární”, “xenofobní”, “populistické”, “nezodpovědné” a “migrační krizi zneužívající” IVČRN.

 

Text loňské výzvy je zde: https://www.ivcrn.cz/vyzva-vlade-cr-k-pomoci-nemuslimskym-mensinam-perzekuovanym-islamskym-statem/

 

Vyšlo na FB IVČRN dne 14.10.2015 (link)

Pro připomenutí:Občanská iniciativa Islám v ČR nechceme již v srpnu 2014 (!) vyzvala Vládu k přijetí únosného množství…

Posted by Islám v České republice nechceme on 14. říjen 2015

Komentáře

comments