Jak hlasují europoslanci za ČR ohledně kvót na imigranty

Kvóty na imigranty jsou skrze různé orgány EU (Evropská komise, Europarlament, Rada EU) protlačovány salámovou metodou. Po jednotlivých krocích, aby se otupil odpor. Jak zavádění povinných kvót na imigranty-azylanty doposud skrze různé orgány EU postupuje, jsme rozebrali v obsáhlém článku zde:
https://www.ivcrn.cz/dnes-byl-v-bruselu-ucinen-dalsi-krok-k-prerozdelovani-desetitisicu-muslimu-do-cr/

V Europarlamentu ohledně kvót hlasovali europoslanci již třikrát

 1. Poprvé europoslanci ke kvótám hlasovali již 29.4.2015, kde odsouhlasili rezoluci vyzývající k zavedení povinných kvót.Pro rezoluci tenkrát hlasovali:
  TOP09: Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jaromír Štětina
  ČSSD: Jan Keller, Olga Sehnalová, Pavel Poc, Miroslav Poche
  KDU-ČSL: Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský

  Kompletní shrnutí hlasování v dubnu jsme přinesli zde:
  https://www.ivcrn.cz/jak-hlasovali-nasi-europoslanci-pri-rezoluci-ep-ohledne-kvot-uprchliku-update-1-5-2015/ 

 2. Podruhé ve středu 9.9.2015 se v Europarlamentu hlasovalo o „prováděcím předpisu“,tj. jak konkrétně a za jakých postupů přerozdělovat imigranty-azylanty. Původně se mělo jednat pouze o procesní předpis k přerozdělení 40 000 (1100 pro ČR) „dobrovolně“ dohodnutých na summitu EU už v červnu. Pozměňovacími návrhy výborů Europarlamentu se však z tohoto předpisu stal systém na přerozdělování dle povinných kvót do budoucna.Pro tento předpis hlasovali:
  TOP09: Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jaromír Štětina

  Hlasování č.26 (A8-0245/2015 – Ska Keller – Resolution legislative) na str.57
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2F%2FEP%2F%2FNONSGML%2BPV%2B20150909%2BRES-RCV%2BDOC%2BPDF%2BV0%2F%2FCS&language=CS 

 3. Potřetí ve čtvrtek 10.9.2015 se hlasovalo již o druhé rezoluci vyzývající k zavedení povinných kvót
  Pro rezoluci hlasovali opět:
  TOP09: Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jaromír Štětina

  Hlasování č.19 (RC-B8-0832/2015 – Resolution) na str. 41
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2F%2FEP%2F%2FNONSGML%2BPV%2B20150910%2BRES-RCV%2BDOC%2BPDF%2BV0%2F%2FCS&language=CS

Celkové shrnutí chování našich europoslanců:

Po hlasování v dubnu pro první rezoluci vyzývající k zavedení povinných kvót se mnozí čeští europoslanci ohrazovali, že nechtěli hlasovat pro kvóty, ale jen pro ty části rezoluce, které se kvót netýkají. Právem jim bylo namítáno, že snad jako dlouholetí parlamentní politici chápou systém přijímání usnesení v zastupitelských sborech a když schvalují usnesení jako celek, tak nemohou tvrdit, že schvalují jen něco. Jak je vidět z dalších hlasování, řada z nich to pochopila a v dalších dvou hlasováních v Europarlamentu už pro povinné kvóty nehlasovali.

To se ovšem netýká tři europoslanců za TOP09 – Luďka Niedermayera, Stanislava Polčáka a Jaromíra Štětiny.třikrát hlasovali v různých usneseních pro zavedení povinných kvót na přerozdělování imigrantů-azylantů do ČR. Jakýkoliv omyl je tedy vyloučen. Hlasují pro povinné kvóty.

Proti kvótám se pokaždé ve všech třech hlasováních postavili tito čeští europoslanci a těm tímto děkujeme:
ANO: Pavel Telička, Petr Ježek, Dita Charanzová, Martina Dlabačová
ODS: Jan Zahradil, Evžen Tošenovský
SSO: Petr Mach
TOP 09: Jiří Pospíšil
pozn. Evžen Tošenovský a Petr Mach při prvním hlasování v dubnu podali námitku proti zápisu, že měli v úmyslu hlasovat proti (původně měli v zápisu-zdrželi se) Z toho vznikly některé kontroverze i mezi veřejností v ČR.

Europoslanci za KSČM Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Miloslav Ransdorf pro kvóty ani jednou nehlasovali, někdy hlasovali přímo proti nim, několikrát se však buď zdrželi hlasování nebo se hlasování nezúčastnili.

Komentáře

comments