Jak je to: kvóty nebo dobrovolně?

Dnes Vláda ČR v souvislosti se summitem EU k imigrační krizi začínajícím zítra připustila přijímání uprchlíků. Zároveň mluví o dobrovolnosti a suverénním výběru ČR koho přijme. Z pohledu IVČRN jsou na stole dvě možné varianty a podle toho bude diametrálně odlišně reagovat:

1) Skutečně se bude jednat o plnou dobrovolnost, kdy ČR si sama určí počet a skupiny imigrantů, které přijme. Pokud to budou například syrští křesťané v rozsahu azylových kapacit ČR, jak někteří politici mluví, pak IVČRN nemá zásadní námitky. Ostatně k přijímání pronásledovaných nemuslimů vyzvala Vládu už v srpnu loňského roku.
https://www.ivcrn.cz/vyzva-vlade-cr-k-pomoci-nemuslimskym-mensinam-perzekuovanym-islamskym-statem/

2) Jedná se pouze o křivou hru, kdy Vláda hodlá víceméně odsouhlasit určené počty a skupiny imigrantů dle diktátu EK, jenom tomu bude říkat dobrovolnost. Pak IVČRN bude samozřejmě zásadně proti.

Viz článek: http://www.novinky.cz/domaci/373297-jedu-do-bruselu-zabranit-kvotam-ujistoval-sobotka-poslance.html … Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ujistil sněmovní Výbor pro evropské záležitosti, že na summit lídrů do Bruselu jede s cílem zabránit povinným kvótám pro imigranty, což EU navrhuje.

 

Publikováno na FB IVČRN dne 24.6.2015

 Dnes Vláda ČR v souvislosti se summitem EU k imigrační krizi začínajícím zítra připustila přijímání uprchlíků. Zároveň…

Komentáře

comments