Jak Jiří Payne ze Svobodných hází flintu do žita

Vyšlo na IVČRN dne 8.4.2015 (link)

Občas sem – jak varování – dáváme i texty, s nimiž v žádném případě nemůžeme souhlasit.

V tomto příspěvku od Jiřího Payne (dříve ODS, dnes velké zvíře u Svobodných) jsou hned DVA momenty, které by skutečně svobodným lidem měly být odporné.

jiri_payne_svobodniPrvní – ten chlap je DEFÉTISTA, věří, že proti islámu nemáme šanci. Bývaly doby, kdy defétismus diskvalifikoval chlapa ze slušné společnosti.

“…. Někteří naši nedovzdělaní politikové zahájili boj proti islámu. Neuvědomují si, že proti islámu nevyhrajeme. Křesťanská civilizace – cynicky bezhodnotová – lépe řečeno nihilistická a hedonistická – nevěří vůbec ničemu… ”

A druhý, trzení, že MÁME S ISLÁMEM MNOHO SPOLEČNÉHO.

“Často zapomínáme, že islám je stabilizujícím náboženstvím pro téměř polovinu světa, takže to, proti čemu máme bojovat, je islámský terorismus, nikoliv islám. Před 23 lety jsem psal, že hlavním úkolem církví je vést dialog s islámem. Zatím se o to pokusili jen výjimeční jednotlivci. Protože jsme se vzdali svých vlastních duchovních hodnot, neumíme vést dialog s jinými náboženskými systémy. Dialog by totiž ukázal, že muslimové nejsou tak docela konkurence. Máme mnoho společného, máme mnoho ke sdílení, a máme se i co učit….”

No, nevím. Pokud se ta osoba chce učit od islámu, ať hovoří za sebe. A pokud si myslí, že islám povede DIALOG s někým, kdo boj pokládá už předem za prohraný …. NEVOLIT!

https://web.svobodni.cz/clanky/jiri-payne-zijeme-blbe

not_afraid

Diskuze:

Občas sem – jak varování – dáváme i texty, s nimiž v žádném případě nemůžeme souhlasit. V tomto příspěvku od Jiřího…

Posted by Islám v České republice nechceme on 8. duben 2015

Komentáře

comments