Jak přimět děti k soucitu: pozor na nové projekty ve školách, využívající citové manipulace.

Kampaň Hello Czech Republic

sanamNezisková organizace Meta spolu s úřadem OSN pro uprchlíky a dánskými fondy se rozhodli zvrátit postoj české společnosti k migrantům – ovlivňováním dětí na základních školách. Kampaň podle švédského vzoru má radit učitelům, jak mluvit o migrační krizi a děti prostřednictvím dojemného komiksu, filmu a nejrůznějších her PŘIMĚT, aby SOUCÍTILY s migranty.

Zvláštní je i vyjádření spolutvůrkyně projektu – fakticky potvrzuje záměrnou citovou manipulaci dětí bez dodání relevantních informací: “Materiály neukazují problémy, které v souvislosti s uprchlíky reálně existují. Podle Lucie Procházkové z organizace Meta je tato aktivita založená především na vcítění se do opačné role. “Metodiku a další materiály jsme nevytvářeli proto, abychom osvětlili migrační vlnu…”. Realistické zobrazení imigrační krize tedy nebylo v plánu, stejně jako nebylo v plánu upozornění, že ne každý imigrant je ušlechtilý a kultivovaný člověk s touhou po vzdělání, prchající před válkou… 

MÁ SMYSL se ozvat! Stejně jako v případě loňského projektu Muslimové, přezdívaného “islám do škol”, se i nyní proti kampani zvedla taková vlna nevole, že ministryně dává od celé záležitosti ruce pryč. Úřad prý s komiksem nemá nic společného, neposkytl mu ani záštitu, ani finanční podporu. Ještě ve středu ale ministerstvo hovořilo jinak, oficiálního představení výukových materiálů se zúčasnil také náměstek ministryně Ivo Krýsa.

Proti projektu vystoupila jak veřejnost, tak odborníci, kterým se nelíbilo strašení dětí atomovou válkou, i politici. Miroslava Němcová (ODS): jsou vzdělávací dokumenty pravdivé? zobrazují postavení žen v islámské společnosti? je kampaň vedena vyváženě, nebo propagandisticky ve smyslu: Když nepochopili rodiče blahodárnost multikulturalismu, tak to musíme nalít do těch dětských hlav?

 

 

Plzeňsko – „Podpora preventivních aktivit a výchovy k toleranci v roce 2016“ za 900.000,-

Plzeňský kraj vypisuje grant 900.000,- na projekt, vedoucí “k žádoucímu rozvoji osobnosti, k potlačování xenofobních, antisemitských a rasistických projevů mezi mladými lidmi.”  Vzhledem k tomu, co všechno je v současnosti označováno za “xenofobii a rasismus”, je důvodné podezření, že očekávané projekty budou jednostrannou multikulturní propagandou. Má plzeňský kraj v popisu práce sociální inženýrství? Nebo se od prevence kriminality posouváme k prevenci nevhodných názorů? Můžete na kraj poslat dotaz, nebo se také zúčastnit soutěže. Žádost o dotaci na projekt podle vašich představ si můžete podat v termínu od 4. 2. 2016 do 29. 2. 2016.

hejtman plzeňského kraje:
Václav Šlajs (ČSSD)
telefon: 377 195 229
e-mail: [email protected]

kontaktní osoba programu:
Bc. Hana Dadučová
oddělení mládeže a sportu OŠMS KÚPK
Škroupova 18, 306 13 Plzeň
tel.: 377 195 321
e-mail: [email protected]

http://www.plzensky-kraj.cz/cs/clanek/vyhlaseni-dotacniho-programu-podpora-preventivnich-aktivit-a-vychovy-k-toleranci-v-roce-2016

Vrací se doba “ale tohle ve škole neříkej!”?

Leckdo z nás si to ještě pamatuje z dob minulých. Jak píše čtenář FB: “Jsem ročník 1966 a stále si pamatuju rodičovské školení: ne abys ve škole vyprávěl, že posloucháme Hlas Ameriky a nadáváme na komunisty. Čili po zhruba 40 letech žádná změna. Jen komunistickou masáž vystřídala ještě masivnější multikulturalistická vyděračská propaganda.” Citová manipulace na dětech, které jsou přirozeně emotivní a důvěřivé, je metoda používaná totalitními režimy. Opravdu to má Evropa zapotřebí? Na pokusy o zavádění propagandy do škol upozorňuje FB stránka “Rodiče proti indoktrinaci ve školách”.

 

Vyšlo na FB IVČRN dne 21.1. a 22.1.2015

https://www.facebook.com/ivcrn.news/posts/794358557358778

https://www.facebook.com/ivcrn.news/posts/794092784052022

https://www.facebook.com/ivcrn.news/posts/793651594096141

 

 

Ministerstvo školství posvětilo kampaň, která má radit učitelům na základních školách, jak mluvit o migrační krizi. Žáky…

Zveřejnil(a) Islám v ČR nechceme dne 20. leden 2016

Komentáře

comments