Jak proběhl 17. listopad v Praze?

V úterý 17. 11. 2015 proběhlo shromáždění na Albertově za účasti prezidenta republiky, kterého přišlo podpořit několik tisíc občanů. Akce se zúčastnili zástupci německé PEGIDA a Tommy Robinson, zakladatel britské European Defence League. Promluvili Lidinský (Úsvit), Konvička (BPI), Veleba (SPOZ). Rozdali jsme tisícovku odznaků IVČRN a samolepky. Slunéčkářů bylo jen pár, měli bůhvíproč tibetskou a americkou vlajku a byli v centru mediální pozornosti.

Prezident mimo jiné mluvil o manipulaci veřejného mínění médii a o nenávisti a netoleranci: „opačný názor nesmí být ve skutečně svobodné společnosti umlčován a označován různými nálepkami, nebo dokonce nadávkami. Jako je extremisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté. Nálepka či nadávka není argument. A prokazuje pouze myšlenkovou nedostatečnost těch, kdo ji vyslovují.“ Média zuří a zaplavují svět výkřiky o válce, extremistech, konci demokracie a desítkami článků ve stylu normalizačního Rudého práva….
Přepis projevu zde: http://bit.ly/1YeUBSR.
Videozáznam: https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/vb.137067469008/10153832288449009/?type=2&theater
Policie nepustila na Albertov průvod organizovaný pro sluníčkové naivky levicovými extremisty za účelem vyvolání konfliktu, takže se vše obešlo v klidu.
………………………..
Demonstranty z BPI Plzeň napadli poslové Dobra. Chtěli jim sebrat vlajky a začali je mlátit. Napadení šetří policie. https://www.facebook.com/blokprotiislamu/posts/1177191588961603
………………………..
Dále se konala tisícová demonstrace Za naši kulturu a bezpečnou zem u Národního muzea v režii T. Okamury. Její účastníci se pak vydali na pochod před Úřad Vlády. Po cestě se spojili s účastníky demonstrací Národní demokracie a Projektu Československo. Před Úřad Vlády tak nakonec dorazilo odhadem až 5000 občanů. Lidé skandovali a volali po demisi vlády až do tmy, i po ukončení akce. V davu bouchaly petardy. Hustou atmosféru kolem sedmé hodiny rozpustila policie.
………………………..
Sluníčkáři se shromáždili na Náměstí Míru, na akci Tahle země patří všem – Refugees welcome, skupiny “Proti projevům nenávisti”. To je organizovaná úderka ultralevicového extremisty Jana Cempera – a zdá se, že spojení s extremisty typu Antifa fanatikům pravdy a lásky vyhovuje, takže promluvili třeba nejhodnější herečka Táňa Fischerová či Martin C. Putna. Pak vyrazili vyprovokovat konflikt na Albertov, kam je k jejich zklamání policie nepustila. Chtějí ji za to láskyplně zažalovat, viz screen. Přes Národní třídu došli na Václavské náměstí. http://www.novinky.cz/domaci/386619-pruvod-ktery-podporuje-uprchliky-zastavili-na-albertove-tezkoodenci.html
………………………..
Na Václavském náměstí za křiku “Pryč s policií – uprchlíci dovnitř” napadl aktivista dobré vůle uniformovaného policistu a nastříkal mu pepřový sprej do obličeje.
………………………..
Pak proimigrační průvod odtáhl na Hradčanské náměstí, kde Putna opět většinu obyvatel tohoto státu demokraticky a láskyplně označil za fašisty: “Kdo stojí na pódiu s českými fašisty, je sám fašistou“ https://www.facebook.com/events/1503747119921737/. http://www.novinky.cz/domaci/386636-kavarna-je-tady-skandovali-odpurci-prezidenta-na-hrade.html

Děkujeme všem, kdo se zúčastnili a přispěli k nekonfliktnímu průběhu akcí.

Albertov 17.11.2015

Tihle si zřejmě spletli dobu a místo… nebo galaxii. Víte někdo, co má Tibet společného se Zemanem a výročím 17. listopadu?

 

Byli ovšem v centru mediálního zájmu, novináři hladově čekali na konflikt nebo potyčku…

 

Extremisté z akce Refugees welcome hodlají zažalovat policii za to, že nedovolila jejich původu provokovat střet s právě probíhající akcí s přítomností prezidenta na Albertově… jak se tomu říká? drzost?

 

Akce “Za naši svobodu a bezpečnou zem”v režii Tomia Okamury. Foto L. Hašková

 

 

 

Před Úřadem Vlády. Foto Michal Marel.
dienstbier 17.11.2015
M. Zeman: „opačný názor nesmí být ve skutečně svobodné společnosti umlčován a označován různými nálepkami, nebo dokonce nadávkami. Jako je extremisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté. Nálepka či nadávka není argument. A prokazuje pouze myšlenkovou nedostatečnost těch, kdo ji vyslovují.“ Nejhodnější ministr J. Dienstbier: “nic jsem nepochopil, svoje nálepky si brát nenechám, jste všichni fašisti.”

 

 

Vyšlo na FB IVČRN dne 17. 11. 2015 (link)

CO SE DĚLO V PRAZE – PŘEHLED UDÁLOSTÍ: Dnes proběhlo shromáždění na Albertově za účasti prezidenta republiky, kterého př…

Posted by Islám v České republice nechceme on 17. listopad 2015

Komentáře

comments