Jak se liší demokracie a totalita? Co znamená svoboda? – Václav Klaus ml.

Vyšlo na IVČRN FB 14.3.2016 – Blog Václava Klause ml. o tom jak “Fašisté budoucnosti budou sami sebe nazývat antifašisty”. Václav Klaus ml. glosuje: “Svoboda znamená především svobodu slova (říkat, co si myslím nebo co chci říkat) a svobodu shromažďování (sejít se s ostatními podobně smýšlejícími pěkně pospolu). Svoboda je také třeba svoboda jít na náměstí. Nebo létat letadlem na dovolenou.

V režimech nacistických, stalinistických, ekologických (Pol Pot a jeho zemědělské komuny a tři milióny zavražděných) právě svoboda není. Musíte držet hubu a krok. Lidé s jiným názorem budou umlčeni po dobrém nebo po zlém. Všem jednotně se prezentuje jediná pravda. Zglajchšaltovat myšlení, spálit nevhodné knihy, zastrašovat či likvidovat případnou aktivní opozici či lidi s jinými názory.

Takovým předstupněm k tomu je vyřazování některých názorů z veřejného prostoru, nálepkování. Petice, aby Jarda nekandidoval, nikoli podpora vlastního kandidáta. Zastrašování politických protivníků. Dnes se tomu říká bůhvíproč „protidemonstrace“. Přitom se to spíš jmenuje „nacismus“. Mlátit lidi na ulici, aby se báli demonstrovat za to, čemu věří. Nebo aby se báli jen sejít. Hitler si liboval, že jeho SA vymlátili protivníky ze sálů a ovládli ulici.”

Více na http://www.novinky.cz/komentare/397532-komentar-muzes-si-to-myslet-ale-beda-ti-kdyz-to-budes-nekde-prezentovat-vaclav-klaus-ml.html

Komentáře

comments