Domů imigrace Jak žít s káfiry v míru, lásce a blahobytu?

Jak žít s káfiry v míru, lásce a blahobytu?

Vyšlo na IVČRN dne 4.9.2015 (link)

http://ladislavvrabel.blog.idnes.cz/c/475257/kdyz-se-dva-perou-chytreho-trkni.html

Když se dva perou, chytrého trkni.

Lze zaútočit na Islámský stát? Ano? A jak? Efektivně? Není jak. A budoucnost Evropy – špinavý, roztrhaný hadr. Proč? Protože se namísto pohledu pravdě do očí perou dva stupidní, extrémní názory. A co na to Mohamed?

Spousta lidí dnes si v souvislosti s imigrací “ujíždí” na extrémních názorech. Na jedné straně stojí soucítící s ubohými rodinami utíkajícími před Islámským státem, na straně druhé stojí lidé soucítící s Evropany, kteří ztrácí svou kulturu. Objevují se ukazováčky vinící jednotlivé evropské státy, na druhé straně celá společenství, která nezasáhla proti tzv. “islámskému terorismu”. Podívejme se ale na situaci střízlivě. Kde je pravda?

 

Samozřejmě, že je strašné vidět malé utonulé dítě, sotva pětileté, které dnes vyplavilo moře u tureckých hranic. Všechny světové agentury si předávají tento obrázek. Makedonie, Srbsko a Maďarsko byste dnes nepoznali. Spousta z uprchlíků jsou děti a ženy – rodiny, jež skutečně utíkají před brutálním Islámským státem. A můžeme se jim divit? Ne. Takřka každý z nás by se na jejich místě snažil zachránit život a utekl. Znamená to ale, že by Evropa nepáchala sebevraždu v přímém přenosu? Vybírá si snad Evropa jen ty opravdu trpící? Jak tedy vysvětlit, že třetina současných “uprchlíků” v Německu jsou občané Kosova a Albánie – naprosto bezpečných zemí? A jak to, že drtivá většina “uprchlíků” jsou mladí, zdraví muži? Proč tito mladí muži nebojují za svou zemi, proč nechrání své příbuzné, blízké a spoluobčany. kdo bude bojovat jejich válku? My? Skutečně budeme posílat svoje vojáky, aby bojovali válku za ty, kteří jsem přišli žádat o azyl, zatímco oni budou lovit naše mladé, krásné dívky na pohádky o bohatém, Dálném Východu?

Máme tu další problém, a dokud se nepřeneseme přes náš dogmaticky antidiskriminační přístup, neuvidíme jej. Islám není křesťanství. Má úplně jiný základ, smýšlení, způsob šíření, hodnoty i cíle. Islám má časový průběh. Zpočátku může být krásný, čistý a láskyplný a v čase se mění v radikální, válečný, diskriminační a násilný. Islám je nejlépe pochopitelný na životě Mohameda, který nejprve devět let hlásal víru a byl slušným člověkem a až v druhé polovině své duchovní cesty začal válčit, přepadávat a plenit vesnice, obchodovat s otroky a užívat si lásky nejen s nespočtem svých evropských otrokyň, ale nejraději se svou devítiletou manželkou. Islám znamená dělat z mužů Mohamedy – kopie nejlepšího a perfektního muslima na zemi a z žen manželky bez práv a rovnocennosti. Určitě tohle chceme v Evropě respektovat? Určitě chceme toto v Evropě uctívat?

Dnes se čím dál víc objevují názory, že musíme bojovat s Islámským státem. Objevují se dokonce silná prohlášení, že pro ten a ten stát, či pro NATO není problém zlikvidovat Islámský stát. Viděli jste, jak velké je území, které IS ovládá? Vždyť Američani nezvládli ani Al Kajdu. V Afghánistánu nedosáhli po deseti letech ničeho. A čeho dosáhli v Iráku? Jak chcete bojovat s ortodoxními muslimy? Vypadají stejně jako místní obyvatelé,po zuby ozbrojeni  a nebojí se zemřít. Pošleme na jejich území armádu? Ok, armáda asi přežije. Postaví tábor a ten bude hlídat. Jak ale chcete osvobodit ono území? Vojáci budou rádi, když zvládnou nepřátelským územím projet v malém konvoji obrněných vozů. Necháme naše vojáky aby je teroristé stříleli z oken a střech domů? Kolik jich obětujeme? Deset tisíc? Dvacet? Nebo budeme bojovat ze vzduchu? Kolik místních civilistů obětujeme? Milion? Dva? Nebo je evakuujeme? A jak je evakuujeme, aniž bychom pro ně dojeli? A jak je rozpoznáme od bojovníků IS?

A další věc. Islámský stát je mnohem rozrostlejší, než se může na první pohled zdát. Idea islámského kalifátu totiž spojuje ortodoxní muslimy po celém světě. K IS se připojil Kavkazský stát se svými šestnácti tisíci bojovníky a Boko Haram a Al Kajda, řekněme, že budou minimálně “partneři proti zkaženému Západu”. Kolik připravených džihádistů je dnes v Bosně ve výcvikových střediscích IS? Kolik připravených džihádistů je dnes v Evropě? Několik tisíc? O řád výš? Proč by Evropa měla přežít tento útok islámu na křesťanskou kulturu?

Nevidím budoucnost nijak světle. V Budapešti a Bělehradu dnes potkáte tisíce uprchlíků –  před budapešťským nádražím Keleti je přítomno na pět tisíc z nich. A když se modlí? K čemu se asi tak modlí při pokleku na kolena? K našim evropským hodnotám? K tomu, jak žít s káfiry v míru, lásce a blahobytu?

A co s tím? Nejlepší bude, když elity budou bojovat proti xenofobům a antiislamisti proti sluníčkářům. Tím budeme mít všichni dobrý pocit. Antiislámisti, že dostatečně poučili ty neznalé sluníčka, elity, že bojují proti hrozné xenofobii a Mohamed, že jeho 1 400 let stará taktika stále funguje a dokonce i v Evropě. Konečně, musí si říkat.

islam_evropa_pic

Diskuze:

…. a co s tím? Nejlepší bude, když elity budou bojovat proti xenofobům a antiislamisti proti sluníčkářům. Tím budeme m…

Posted by Islám v České republice nechceme on 4. září 2015

Komentáře

comments