Je na čase si připomenout, co se vlastně děje

Vyšlo na IVČRN dne 10.9.2015 (link)

Z hlediska islámské theologie je invaze do Evropy HIDŽRA – opakování mohamedova “útěku” z Mekky do Medíny roku 622 po Kr. Bandička mohamedových sektářů tehdy přesídlila z Mekky, kde jim dělali bebí, do nedaleké Medíny, města se smíšenou arabskou (polyteisté) a židovskou (monoteisté) populací.

V Medíně se mohamedovi dařilo. Přinesl totiž KNÍ-HŮ, kterou měli Židé (byli v rámci obyvatel města vzdělanější a prachatější) a neměli Arabové. S “monoteismem pro Araby” se mohamedovi podařilo získat nežidovskou část Medíňanů, tzv. ansary (doslova “pomáhače”), pro islám. No a dál to známe – následovalo vyhnání a vyhubení medínských Židů, “umravnění” ansarů, vítězná válka s Mekkou, no a pak další výboje.

Pro nás je podstatné, že “HIDŽROU” (doslova “migrací”) začíná islámský letopočet – ne prvním kázáním, ne narozením proroka, ale migrací, která umožnila zevnitř převzít nové teritorium. 

Může nám to připadat jako příběh ze 7. století, ale tenhle příběh zná každý muslim – i tzv. “umírněný”. A každý muslim by měl, samozřejmě dle svých možností, “napodobovat mohameda”. Evropská rezignace na ochranu hranic ty možnosti obrovsky rozšířila. Navíc tu byly nedávné válečné operace západu na Blízkém východě. “Hidžra” je – v islámské teologii – optimální odpovědí. Zatímco by bojujeme bombami, “muslimové bojují svými životy a majetky”, dí hádis …

ivcrn_pic_imigrace_kvoty
Jsou tu i ansarové – pomahači – v podobě sluníčkářů, jsou tu i židé z malým “ž”, což jsme my všichni, kdo islám odmítáme.

Komentáře

comments