Ještě jednou k hlasování našich europoslanců (k rezoluci obsahující i požadavek na zavedení povinných kvót na přerozdělování žadatelů o azyl)

Vyšlo na IVČRN dne 2.5.2015 (link)

pic_eu_peopleTen kdo se o věc více zajímal, jistě postřehl leckdy pozoruhodné výkony v okecávání ze strany některých europoslanců jak a pro co vlastně hlasovali. Takže snad naposledy obtěžujeme naše příznivce a čtenáře pokusem o co nejobjektivnější shrnutí věci:

Pro pochopení podstaty je zásadní vědět, že hlasování standardně probíhalo nejdříve po jednotlivých bodech rezoluce a následně proběhlo závěrečné hlasování o rezoluci jako celku. Někteří europoslanci sice nejdříve hlasovali v dílčím hlasování proti konkrétnímu bodu 8 s požadavkem povinných kvót, když ale v rezoluci zůstal, hlasovali pro tuto rezoluci jako celek, tedy i pro bod 8 s požadavkem povinných kvót.

Je to rozdíl? Je to podstatný rozdíl? To musí nejspíš každý posoudit sám.
V jistém pohledu rozdíl najít můžeme a podle toho i hlasování jednotlivých europoslanců ohodnotit:

Europoslanci za ČSSD: OLGA SEHNALOVÁ, PAVEL POC, MIROSLAV POCHE a Jan Keller (ten později vznesl námitku, že chtěl hlasovat proti), hlasovali PRO v dílčím hlasování o bodu 8 rezoluce obsahující požadavek zavedení povinných kvót. A pak ještě samozřejmě pro rezoluci jako celek s tímto bodem.
U těch ze tedy jednoznačně konstatovat naprostou podporu kvót. Protože fakticky VÍCE JIŽ PODPORU KVÓT HLASOVÁNÍM VYJÁDŘIT NEMOHLI.

Europoslanci za TOP09: Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jaromír Štětina a za KDU-ČSL: Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský nejdříve hlasovali PROTI (či se alespoň zdrželi) bodu 8, který požaduje zavedení povinných kvót. V závěrečném hlasování ale hlasovali pro rezoluci jako celek i s tímto bodem.
U těch lze tedy konstatovat, že nejdříve projevili snahu proti kvótám hlasovat, ale konečným hlasováním o rezoluci jako celku kvóty stejně podpořili. Z jakého důvodu už nebudeme spekulovat. Opět, ať každý posoudí sám.

Ostatní europoslanci kvóty nepodpořili v hlasování žádným z výše uvedených způsobů, jak si můžete ještě jednou ověřit v našem podrobném rozboru hlasování včetně odkazu na sjetinu hlasování.

https://www.ivcrn.cz/jak-hlasovali-nasi-europoslanci-pri-re…/

Diskuze:

Ještě jednou k hlasování našich europoslanců(k rezoluci obsahující i požadavek na zavedení povinných kvót na přerozdě…

Posted by Islám v České republice nechceme on 2. květen 2015

Komentáře

comments