K projevu Papeže Františka v Evropském parlamentu

Vyšlo na IVČRN dne 25.11.2014 /link/

Pohled laika, na projev Papeže Františka v Evropském parlamentu.

2014-11-23_12-36-43
Projev hlavy katolické církve se nesl v duchu apelování na lidská práva, posílení duchovní stránky člověka na úkor konzumu a důraz na rodinu. Nic překvapivého, vlastně není důvod být zklamán. Avšak v projevu je téma se kterým se nedá příliš ztotožnit, a to představa že Evropa bude mít takovou legislativu a dovede prosazovat práva a jedinečnost každého člověka a zároveň zůstane otevřená a pomáhající imigrantům, jejichž jistě mnohdy trýznivý osud končí ve vlnách Středozemního moře. Tato vize není za současné většinově rozdílné úrovně příchozích a původních Evropanů možná.

Vždyť papežem, zmiňovaná opulentní podstata naší civilizace, dávno nezáleží na zneužívání zemí třetího světa, ale na pochopení faktu, že se nevyplatí si při vzájemných neshodách a problémech, hned rozkopat zahrádku, otrávit králíky a hlavně že není třeba kvůli jakékoliv knize, ať už je to Bible, Korán nebo Kamasutra, lézt do trolejbusu s plastelínou okolo pasu.

Strašný osud prchajících obyvatel blízkého východu a severní Afriky, jsme schopni zlepšit jen dočasně a za cenu postupného kolapsu našeho systému. Jistě mezi příchozími je dosti těch co by dokázali snad projevit vděk a spolupracovat . Ve velké části případů jsou však příchozími mladí muži jimž díky životu v prostředí nesmyslných náboženských válek není nějaké to násilí cizí. Bohužel, při jejich množství není nikdo reálně schopen s nimi po příchodu pracovat, zajistit jim budoucnost a práci. To je díky jejich islámskému původu dovádí k radikalismu a ze značné části vytváří vnitřního nepřítele našich hodnot. Pokud máme někoho přijmout, tak se pokusit evakuovat z těchto oblastí všechny křesťany kteří o to budou stát a nechat muslimy ať si myslí že Mohamed nosil čepičku modrou nebo červenou, aby si tento spor vyřešili sami. Nám by zbývalo dávat pozor, aby z toho svého ráje nevystrkovali čertovské růžky, což nebude nic snadného.

Tudíž jediným způsobem, jak zabránit tomu aby se Středozemní moře nestávalo hřbitovem a neznamenalo zároveň náš konec, je po připlutí zase naložit a odvézt do země původu a dělat to tak dlouho dokud nepochopí že to nemá cenu.

Bohužel papežův projev nepřinesl pojmenování naší základní otázky, popis problému naší na křesťanský základech postavené společnosti. Zda se jej někdy místo papežem prezentovaných sebevražedných teorii, dočkáme je více než nejisté.

http://www.novinky.cz/…/354485-papez-frantisek-eu-je-unaven…

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments