Kapitulace před strašákem islámu?

koran-skodi-vamParadoxně by si Evropa, která své tradiční náboženství, křesťanství, dnes vlastně odvrhla zřejmě nejvíce pomohla přijetím nějaké umírněné větve islámu, neboť islamizaci zdá se, neunikne. Ač k tomuto kroku zcela jistě nedojde a někdo, kdo by k němu vážně vyzýval, by se stal veřejným nepřítelem, zachoval by přece jen původní populaci a zvyky jen málo modifikované po mnoho dalších generací (pohanství jsme také dávno oplakali a zčásti integrovali do křesťanských zvyklostí – velikonoční vajíčka, opentlený vánoční stromek, rituální obětování kaprů ba ani obcházení mikulášů a čertů evidentně křesťanské tradice nejsou). “

Podle profesora Stanislava Komárka by si Evropa pomohla „přijetím nějaké umírněné verze islámu“, jinak zde prý islám nastoupí v nejortodoxnější a nejméně tolerantní podobě. Že prý by sice bylo v principu řešením radikálně podpořit sebeobnovu společnosti a přistěhovalectví zapovědět, ale to je „z říše bajek“.
Pan profesor sice tvrdí, že „Lidí na světě je jistě dost, ba přespříliš“, ale „rodinná soudržnost v muslimských zemích je obdivuhodná“ a „je jen otázkou času, kdy muslimské obyvatelstvo Evropy přeroste dnešní postkřesťanskou většinu“. Co na tom, že ona „soudržnost“ je v islámu vynucována silou. Co na tom, že porodnost v Evropě nesráží dolů ani tak snadná dostupnost antikoncepce, jak pan profesor naznačuje (většina sekulárních Evropanů si přeje mít 2-3 děti), ale spíš přeregulovanost ekonomiky a vysoké daně (z něčeho všichni ti profesůrci a propagátoři multikulti přece žít musí). Ano pane profesore, „individuální egoismus“ nás opravdu poškozuje. EVROPANY POŠKOZUJE NÍZKÝ EGOISMUS VÁS, ZBABĚLÝCH ELITÁŘŮ.
Ano pane profesore, dokud budou ve výkonných funkcích sedět lidé Vašeho ražení, je opravdu renesance Evropy a celého Západu nemyslitelná. Ale všeho do času. Jistě víte, jak dopadly poslední volby v Holandsku, Finsku a určitě sledujete i průzkumy veřejného mínění v Británii nebo ve Francii.

text Stanislava Komárka v sobotní  příloze Lidových novin z 2. května 2015, Orientaci- zde

text na blogu Stanislava Komárka – zde

reakce Svazu ateistů – zde :

“Každý kdo navrhne aby jeho země přijala islám jako státní náboženství je kolaborant beze cti a studu a tak bychom se k němu měli chovat. Islám představuje všechno, proti čemu jsme bojovali v křesťanském prostředí  a zvítězili jsme, přinejmenším v tom, že se takové chápání světa stalo součástí naší civilizace.  Říká se tomu svoboda a má to své vyjádření v lidských právech a liberálních principech.

Islám je v protikladu k liberalismu a neexistuje žádné lidské právo, s nímže by nebyl islám v rozporu. Nepočítáte-li ovšem trapné napodobeniny lidských práv v nichž má vždy konečné slovo šaríja, jako je třeba Káhirská deklarace.

K čertu s vánočními stromečky, malovanými vajíčky, Mikulášem, pivem, nedělními obědy a další zábavnou veteší. Pokud budeme mít svobodu, můžeme si je zachovat, klidně na ně zapomenout, nebo si vytvořit jiné. Pokud tohle považuje pan Komárek za podstatné, za tak podstatné, že má cenu kvůli tomu kolaborovat s něčím takovým jako je islám, svědčí to jen a jen o něm. K čertu s ním! Jestli má něco z evropské civilizace hodnotu, pak je to kritické myšlení a koncept svobody, což je přesně to, s čím se islám nesnese.”

Publikováno na FB IVČRN dne 6.5.2015

 Podle profesora Stanislava Komárka by si Evropa pomohla „přijetím nějaké umírněné verze islámu“, jinak zde prý islám…

Komentáře

comments