Kobylky před branami Evropy

Je zima, spí příroda, mlčí mainstreamová média, spí politici. Jakoby utichly obavy z další migrační vlny, ač někteří odborníci již na podzim varovali, že ta další vlna bude velmi velmi vysoká. Někteří argumentovali globální změnou klimatu a extrémním suchem v Africe, jiní nevěrohodností Turecka. A ano, i jejich důvody jsou reálné, ale jsou také minoritní.

Afričané neumí hospodařit, s ničím, ani s potravinami ani s vodou – jsou tak vychovaní “humanitární pomocí” západních zemí.

Turecký prezident Erdoğan dosáhl všeho, čeho si může diktátor přát. Eliminoval opozici, až na pár Kurdů, kteří kazí idylku policejního státu občasnými atentáty, prakticky nemá vyzyvatele. Jedinou jeho další metou je pak zapsání se do dějin jako Sultán Evropy, které ho čeká po vítězství v brzkém referendu o prezidentském systému. Dohoda s ním má hliněné nohy, již nyní podmáčené hloupostí evropských politiků. A v Turecku čeká až několik milionů migrantů na otevření hranic….

Další příspěvek k obavám jsou slova amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zákaz vstupu migrantů z muslimských zemí na území USA a vážně míněná slova o eliminaci Islámského státu nemohou vést k ničemu jinému, než nasměrování islamistů do Evropy.  Evropy čekající, spící.

 

Trump v tom nezůstane sám, o další eskalaci konfliktů se postarají Kurdové (1).

Afrika decimovaná suchem, islámem (2), západními vojenskými intervencemi zažívá přesto populační boom. Neumí využít své zdroje, nemá osvícené vůdce, je v chaosu a má hlad. Hlad a líbivé třebaže falešné sny. V Lybii dle odhadů čekají další až miliony lidí na cestu za vysněným pohodlným životem. Za životem tak fantaskně vysněným, jež musí záhy narazit na tvrdou realitu a nemohou jednak jinak než jsou zvyklí – brát si sami co chtějí a ne jinak než násilně.

Drtivá část z nich jsou muslimové, převážně nevěřící evropané jsou pro ně dle islámu jen otroci, povinní jim sloužit. Nelze jinak, tak přikázal Mohammedův Alláh…

V minulých dnech na Maltě proběhlo setkání politiků a znovu se objevily na stole nefunkční kvóty. Ty kvóty, které premiér Sobotka prve odmítl tak stylově, že je přijal jako dobrovolný závazek. Co dohodl nyní ? Víme? Nevíme.

Média nás odvážně informovala, že Sobotka nebyl překvapen králíkem k obědu, a že přiletí o den později, kvůli počasí (3).

Ale jen za leden 2017 do Evropy připlulo téměř 7000 migrantů (4), přes nepěkné počasí panující nad Středozemním mořem. Tomu říkám až dobyvatelské odhodlání, na gumovém člunu po moři. Ale ono to riziko zas tak velké není, zvláště když agentura Frontex je “zachraňuje” cca 30 km od pobřeží Lybie a vozí s nadstandardní péčí do Itálie (za vydatné pomoci neziskovek).. Ale dokážeme si představit co přinese počasí letní, pro cestování mnohem vhodnější?

Myslím, že Wir Schafen das neplatilo již loni, ale tohle bude Katastrofa….
-JK-

1) http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/418919-kurdsko-arabske-milicie-zacali-operaciu-na-oslobodenie-rakky/

2) http://zahranicni.eurozpravy.cz/afrika/181490-tisice-somalcu-prchaji-pred-islamisty-ze-zeme/

3) https://www.novinky.cz/domaci/428423-sobotka-kvuli-pocasi-v-praze-odklada-odlet-ze-summitu-na-malte.html

4) http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php

Komentáře

comments