Kolik lidí stále věří, že islám je náboženství míru?

koran-skodi-vam

Níže je dopis našeho příznivce – všichni ty situace známe, ale měli bychom na ně pamatovat, nezapomínat, když se scházíme se stejně smýšlejícími, že druhá strana nespí a naopak nepolevuje v propagandě, zaměřené zejména na mladé lidi. A informační válka je fakt základ.

———————————–

“Každý den je plný překvapení a nikdy nevíte co nového zažijete. Po delší době jsem se setkal s jedním svojím známým a trošku jsme se zakecali. Všiml si totiž mojí placky IVČRN… a tak jsem mu začal líčit jak jsem byl na v Praze a v Brně na demonstracích a co to vlastně IVČRN je atd. A to neuhodnete, co mi na to řekl. S těma muslimama je to strašné… no ale prej, že to co se na východě děje, že nemá nic společného s islámem. Vždyť islám je vlastně mírumilovné náboženství a korán není pro muslimy nijak svazující a je ve své podstatě tolerantnější k ostatním náboženstvím než Bible!!! A tím mě fakticky vyrazil dech. A dodělal mě tím, že to četl na internetu… Je pravda, že když si přečteme na Wikipedii o proroku Mohamedovi tak se dovíme, že to byl mírumilovný obchodník, který neublížil snad ani mouše. Je to docela šílené, jak se to na netu a v televizi hemží nesmyslnými a lživými informacemi o islámu.
A to je tento týden už druhý člověk, který má podobný názor. Ale není se čemu divit. Já jsem ještě před několika měsíci uvažoval skoro stejně a přitom jsem o islámu nevěděl skoro nic… Ale jak se říká všeho dočasu.”

Vyšlo na facebooku IVČRN dne 18.3.2015.

Diskuse:

Komentáře

comments