Křesťanský guvernér Jakarty diskutoval s muslimem, jestli mu může vládnout. Dostal 2 roky za rouhání.

Jeho vina? Diskutoval s machometány, co mu tvrdili, že jim jako nemuslim (dle původních islámských textů) nemůže vládnout.

Purnama během předvolební kampaně obvinil své protivníky, že zneužívají veršů koránu v politickém boji. Muslimští odpůrci křesťanského guvernéra podle něj často citovali verš koránu, který podle některých interpretací zakazuje muslimům žít pod nadvládou nemuslimů. Purnama se později omluvil, nemyslí si ale, že se dopustil rouhání, jak tvrdí prokuratura.

Příběh se stále opakuje – muslim má plno práce, nemá čas na islám, nebaví ho -> je částečně “sekularizovaný”, příčetný -> muslim někde zaslechne cosi ze života nechutného zakladatele islámu Mohameda a prvních vypečených muslimů typu Abú Bark -> má zrovna dost času, tak si konečně otevře korán, pár hadíthů a Ibn Ishaqa (Sira) -> je z něj fundamentalista, či salafista.

A tak pořád dokola. Muslim islám za 1400 let nezreformoval, muslim je vinen, muslim zaplatí.

Soudce nařídil, aby byl odsouzený okamžitě uvězněn. „Odvoláme se,“ stačil pronést guvernér, zatímco dav konzervativních muslimů před budovou soudu oslavoval verdikt skandováním Alláhu akbar! (Bůh je veliký!).

Dle fotografií před soudem protestují skuteční muslimové, kteří si narozdíl od muslimských pozérů korán a sunnu skutečně přečetli:

Komentáře

comments