“Lež médií a manipulace lidským myšlením nabírá nových rozměrů”, snaží se česko-libyjská muslimka Sara Agillová obhájit teroristickou islámskou rodinu Deghayesů

Vyšlo na IVČRN dne 31.10.2014 (link)

Bývalá diskutérka zde na IVČRN, lybijsko-česká muslimka SÁRA AGILLOVÁ nejenže obhajuje naprosto nechutnou a mediálně známou britskou džihádistickou rodinu Deghayesů, ale ještě na ně přiznává celkem přímé vazby  Čas odejmout občanství, co myslíte?

Pro připomenutí – 3(!) synové (Jaffar, Abdullah, Amer) britského salafistického špinavce Abubakera Deghayese odjeli džihádovat do Sýrie – přičemž minimálně jeden – Abdullah – se přidal k Al-Nusře (=Al-Q). Jejich strýc pro změnu seděl 5 let na Guantanámu poté, co ho chytili náhodou v Pakistánu. Následně byl tuze ublížené muslo a prý ůspěšně žaloval Americkou armádu za traumata a škody.

is3

SÁRA: “Lež médií a manipulace lidským myšlením nabírá nových rozměrů. Noviny se ohánějí slovy ‘islamista’a ‘radikalista’ bez ověření informací nedbajíce na následky vzniklé z neoprávněného nařčení. Britský deník Metro, kterým ráno pravidelně listuji, včera zveřejnil zprávu o dvou britských mladících libyjského původu, kteří přišli v Sýrii o život v boji proti syrskému režimu. PRACUJI V LIBYJSKÉ INSTITUCI, KDE ZAMĚSTNANCI ZNAJÍ RODINU ZESNULÝCH CHLAPCŮ  lybijská ambasáda, pozn. IVČRN) Mladší z bratrů vyjel do Sýrie bojovat proti režimu v době vyvrcholení konfliktu. Média za normálních okolností tato individua popisuje jako ‘rebely, povstalce nebo proti–Assadovy jednotky’. V tomto případě však pod fotografii chlapce napsala ‘džihádista’ a popsala jeho činnost jako boj s ‘islamistickými militanty’. Noviny velmi dobře ví, že chlapci pouze odjeli bojovat proti syrskému režimu nikoliv, aby se připojili k ISIS a proto chytře použily slovo ‘islamistické’, přestože pokud se jedná o projevy proti ISIS, používájí slovo ‘rebelové’. Přestože jejich rodiče zdůraznili, že jejich synové jeli bojovat strikně proti prezidentu Al–Basharovi, média si vytvořila svou vlastní verzi a popsala je jako členy skupiny, která je spojována s Al–Káidou. Nadále se ve článku píše, že jsou mladíci synovci Omara Deghayese, který byl uvězněn v Quantanamo Bay. Nezmínili ale, že je zažaloval za nespravedlivé uvěznění a následně byl odškodněn za újmu, při které přišel o oko, když jej ve vězení týrali, přestože byl nevinný. Bez této velmi důležité informace si čtenář přečte pouze úryvek o tom, že jejich strýc byl vězněn v Quantanamo Bay, což následně vytváří dojem radikálního teroristy, v jehož stopách následovali i jeho synovci. Jen těžko se dá popsat vztek, který cítím při čtení lží, které se rychlostí světla šíří světem a nikdo kromě jejich známých a příbuzenstva nezná pravdu, aby mohl hájit čest nejen jejich, ale milionů muslimů, kteří hrdinsky ochraňují nevinné civilisty před útoky syrského režimu. Nadále je ke článku přiložena fotografie jejich rodinného domu, což je nepřípustné, jelikož v něm žije celá rodina a nikdo nemá právo zveřejňovat jejich bydliště. Komu prospěje, že se lidé dozví, kde bydlí jejich rodiče, prarodiče a ostatní členové rodiny? Jen aby se stali oběťmi útoků proti–islámských radikalistů? Stále chtějí lidé tvrdit, že média záměrně nedehumanizují muslimy v rámci své propagandy?”

více info o rodině Deghayesů na Daily Mailu.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2810865/Brother-teenager-died-fighting-Syria-killed-British-Muslim-left-home-Brighton-wage-jihad-war-torn-country.html

Diskuze k článku viz link FB nahoře

Komentáře

comments