Lži skrývají zločin

Vyšlo na IVČRN dne 24.9.2015 (link)

Imigrace má svoje mediální symboly. Ale ty symboly nakonec říkají něco zcela jiného, než by chtěla mediální propaganda. Ze zdrceného otce syrského utonulého chlapečka se vyklubal pašerák, který za vybrané peníze ani neobstaral záchranné vesty pro svou rodinu, jen pro sebe.

Organizátor útoků proti zlým nelidům se slzným plynem na maďarsko-srbské hranici je spojen s muslimským fundamentalistickým hnutím Tablíghi Džamaát, využívaným teroristy. Měl u sebe devět cestovních pasů, platná schengenská víza a pracovní povolení vydané kyperskými úřady.

Z dědečka s vnukem, co mu zlá maďarská reportérka podrazila nohu a ve Španělsku mu na to konto dali místo trenéra, se údajně vyklubal bojovník Al-Nusra, frakce Al-Kajdy, který je na seznamu Kurdů veden jako terorista.

Tyhle mediální symboly tak paradoxně opravdu vystihují současnou uprchlickou krizi – lži skrývající zločin, nejistotu kdo z příchozích je nebo není terorista, podvody, nátlak a hodnotový žebříček zcela odlišný od našeho na jedné straně, hysterie, diktatura ňuňínkovaté morální nadřazenosti, mediokracie a vydírání na straně druhé. A uprostřed na to nevěřícně hledí obyčejný člověk. Ještě že máme ty eeemoce, jinak by to nefungovalo ani den, že?

Fungovat bez racia, na základě emocí, mohou děti. Pokud jsou emocemi vláčeni dospělí, je to patologické. Takoví lidé by neměli rozhodovat o ničem podstatném. Objimání stromů a občasný hysterák se dá tolerovat, snaha o diktaturu už ne.

A pokud se současní přejemnělí politici hysterek bojí, je čas najít skutečné chlapy a ženské do nepohody, kteří to udělají lépe. Ale to už vlastně takhle celá léta říká sociolog Petr Hampl.


 

uprchlik_al_nusra

“Usáma Abdal se připojil k An-Nusře v roce 2011 a spáchal zločiny na civilistech včetně Kurdů. O jeho zapojení do aktivit An-Nusry prý existují četná svědectví. PYD také zveřejnila fotografii z Muhsínovy stránky na Facebooku. Hlásí se tam k An-Nusře a sděluje, že bojoval proti Kurdům v Afrínu a Rás al-Ajnu na severu Sýrie.

Abdal Muhsín prý žil v syrském městě Tall Abjad a rozhodl se uprchnout v červenci, kdy město dobyly kurdské jednotky. Bál se prý odplaty za svou spolupráci s radikály.

PYD také tvrdí, že Muhsín byl iniciátorem násilností i jako fotbalový trenér. V letech 2004 až 2010 vedl klub Fatva v Dajr az-Zauru a vyprovokoval násilnosti, při nichž v roce 2004 zemřelo 50 lidí.”

http://www.denik.cz/ze_sveta/kurdove-uprchlik-kteremu-podrazila-nohy-reporterka-patri-k-radikalum-an-nusra-20150922.html

Diskuze:

Imigrace má svoje mediální symboly. Ale ty symboly nakonec říkají něco zcela jiného, než by chtěla mediální propaganda….

Posted by Islám v České republice nechceme on 24. září 2015

Komentáře

comments