Maďarsko v poledne vyhlásilo krizový stav a neprodleně zpřísnilo zákony, související s imigrací

Vyšlo na IVČRN dne 15.9.2015 (link)

DNES VSTUPUJÍ V PLATNOST PŘÍSNĚJŠÍ IMIGRAČNÍ ZÁKONY V MAĎARSKU.

Maďarsko v poledne vyhlásilo krizový stav. Na srbskou stranu od rána přicházejí další migranti a hlasitě se dožadují volného průchodu do Maďarska.

pic_vykricnikDo země budou mít ode dneška prý přístup pouze “legální” migranti se schengenskými vízy. Ostatní budou na hranicích vraceni, nelegální překročení hranice bude trestné. Od této chvíle je například trestným činem ilegální překročení hranice i poškození bezpečnostní bariéry na pomezí se Srbskem.
Pokud uprchlíci překročí hranice nelegálně, policisté je zadrží a úřady následně vyhostí. Navíc jim hrozí až tříleté vězení. Za převaděčství může být udělen až dvacetiletý nepodmíněný trest.

Policie by také měla získat pravomoc provádět domovní prohlídky bez soudního povolení v případech, kdy bude mít podezření, že se v objektech ukrývají nelegální migranti.

“Od příštího úterý, kdy vstoupí v platnost nová pravidla, se uprchlíci musí vrátit tam, odkud přišli,” zdůraznil Orbán a dodal, že migranti nepřicházejí z válečných zón v Sýrii, ale z uprchlických táborů sousedních zemí – z Libanonu, Jordánska a Turecka, kde byli v bezpečí. “Pokud každého vpustíme do Evropy, Evropa bude zničena,”

“Přicházejí, protože chtějí žít lépe než v táborech. Chtějí německý, možná švédský život. Životní podmínky v Řecku, Makedonii, Srbsku, Maďarsku a Rakousku jim nestačí. Osobně tomu rozumím. Je ale jednoznačné: neexistuje základní právo na lepší život, jen právo na bezpečnost a lidskou důstojnost, ” prohlásil předseda maďarské vlády.

Mezi uprchlíky mohou být agenti Islámského státu, varuje Evropu Libanon.
http://www.novinky.cz/…/380599-otevrete-hranice-skanduji-mi…

http://www.novinky.cz/…/380636-dva-ze-sta-syrskych-bezencu-…

http://hn.hnonline.sk/…/orban-o-utecencoch-pravo-na-lepsi-z…

JB5a94c4_migrace
Diskuze:

DNES VSTUPUJÍ V PLATNOST PŘÍSNĚJŠÍ IMIGRAČNÍ ZÁKONY V MAĎARSKU. Maďarsko v poledne vyhlásilo krizový stav. Na srbskou…

Posted by Islám v České republice nechceme on 15. září 2015

Komentáře

comments