Majitel hotelu byl donucen přijmout africké ilegální imigranty za 7 euro na noc – hotel mu byl úřadně zabaven

Itálie / Ficarola – Do hotelu ve Ficarolu se úřady rozhodli ubytovat 15 ilegálních imigrantů (uprchlíků). Hoteliér se zabarikádoval se slovy “Klíče nedostanou, budu požadovat úhradu poškozených věcí.”. Slíbil, že se připoutá řetězi jen aby zabránil příjezdu uprchlíků. Ale včera ráno, majitel hotelu Lory, pan Luigi Fogli, nezmohl nic. 15 žadatelů o azyl,kteří nemohli být ubytováni v bývalém cukrovaru Cavanella Po, který jich nyni ubytováva již 120, byli dopraveni na misto místní policií.
Hotel byl zabaven místními úřady v listopadu 2016 a ubytování uprchlíků si vzala na starost jakási organizace pro uprchlíky.

Celou akci lze spatři na vidue – při jejich příjezdu se majitel hotelu, společně se svoji dcerou Barbarou, snažil v hotelu zabarikádovat, a dokonce poukazuje na svůj zhoršující se zdravotní stav, z kterého se naštěstí dostal celkem rychle.

“Klíče vám nedám, budu požadovat úhradu poškozených věcí” Křičel pan Fogli na úředníky. A na několik hodin se mu přece jenom podařilo zabránit ilegálním imigrantům žádajícím o azyl vstupu do jeho hotelových pokojů.

A co předcházelo zabavení hotelu místními úřady? Majitel se měsíc před zabavením informoval o systému ubytování uprchlíků (ilegálních imigrantů žádajícíh o azyl), protože jeho podnik se potýkal s finančními problémy. Panu Foglimu patří i pár metrů od hotelu vzdálená restaurace a noční klub. Když ale zjistil, že na uprchlíka dostane “pouze” 7 EUR na den, nepovažoval toto pro svoji situaci výhodné a odmítl se dál angažovat.

Ale i přesto zastupitel města Rovigo navrhl zabavení celé budovy hotelu pro ubytování 50 žadatelů o azyl a to i přes protesty jeho majitele.

Po dvou týdnech vyjednávání, kterých se zúčastnil i starosta Fabiamo Pigaiani, našli kompromis: 10 uprchlíků na jeden měsíc, dokud se nenajde vhodnější ubytování.

Za podmínky, že majitel se písemně zaváže, že se v žádném případě nebude dožadovat jakékoliv náhrady soudní cestou.

Jenže to pro pana Fogliho bylo nepřípustné.

K tomu se vyjadřil předseda pravicové strany Ligy severu Nicola Finco: “Je to smutný den pro náš region a pro všechny hoteliéry, kterým byla pošlapána jejich práva státem, který si neumí poradit s problémem uprchlíků. Teď už nikdo není v bezpečí.”
Video zabavení hotelu s překladem zde: https://youtu.be/T2yAf32WNdQ

Zdroje:
http://www.polesine24.it/Detail_News_Display/MedioAltoPolesine/-e-stato-il-titolare-dell-hotel-lory-a-dare-la-disponibilita-
http://www.ilfattoquotidiano.it/2016/11/16/migranti-arrivati-in-15-nellhotel-di-ficarolo-rovigo-lalbergatore-si-barrica-niente-chiavi-pagherete-i-danni/3195358/

Komentáře

comments