Manipulace na sociálních sítích v souvislosti s islámskými útoky

Zoufalí příznivci multikulti dělají nemožné, aby odvedli debatu od toho, že v Evropě proběhly čtyři islámské džihádistické útoky ve třech dnech. Brutální argumentační fauly báječně odvádějí pozornost k nějakému nesmyslnému pseudoproblému, když ostatní věcná argumentace došla a pozice nejsou morálně ani logicky obhajitelné.

Nejdřív tady máme fotku s telefonující muslimkou u masakru z Londýna.

Obrázek se po síti virálně šíří. Nese v sobě totiž symbolický význam, alegoricky vyjadřuje myšlenku, kterou v něm vidí tisíce lidí. Stal se z něj úspěšný meme a telefonující žena už kráčí světem před spoustou dalších historických katastrof. Konkrétní situace nikoho nezajímá a je z hlediska memu naprosto irelevantní.

Naprosto stejný případ mediálního virálu byl “utopený syrský chlapeček”. Utopený Aylan, jehož fotrografie se stala symbolem utrpení syrských válečných uprchlíků, ve skutečnosti neutíkal před válkou a zemřel kvůli hlouposti svého otce. Jeho rodina odcházela za lepším z bezpečí Turecka, kde měli byt i práci, jen proto, že si otec chtěl v Německu nechat udělat nové zuby, řídil pašerácký člun a svojí rodině nezajistil ani záchranné vesty. To ale symboliku fotky nijak neovlivnilo.

S „odhalením“, že žena byla ve skutečnosti vyděšená, přišel think-tank Romea.cz, dílko šíří vládou protežovaní ideologičtí manipulatori.cz

 

Pak tu máme hoax s IRA. Několik brutálních logických faulů v pouhých dvou větách.

Falešné analogie:

IRA nepáchala náboženský teror, přiřadit vyhošťování katolíků je totální nesmysl. Islámští džihádisté konají přesně podle své víry, která tvrdí, že zabití jiného člověka je dobrý skutek, co vás pošle do ráje.

Zatímco skupina irských separatistů se chtěla terorem osamostatnit, skupina islámských fanatiků se snaží páchat genocidu nemuslimů, aby naplnila cíl islámu – rozšířit vládu islámu na celý svět. Naprosto zásadní rozdíl v motivaci a nezanedbatelný rozdíl ve společenské nebezpečnosti.

K tomu vyhošťování: strawman. Vyhošťování všech Irů (nebo katolíků) je nesmysl, protože nejsou stoupenci IRA, nesdílejí jejich ideologii a hodnoty. Podsouvat něco takového svědčí o hlouposti autora, který míchá nesouvisející věci.

Zásah proti stoupencům IRA, naopak, je logickým a zákonitým důsledkem. Stejně tak má smysl debata o tom, do jaké míry údajně “umírnění” muslimové sdílejí ideologii a hodnoty džihádistických útočníků. Podle provedených výzkumů je jich podstatná část. Na místě tedy JE debata, co s nimi, protože z jejich středu budou povstávat noví a noví sebevražední atentátníci a fundamentální komunita, tvořící paralelní společnost, bude vždy nebezpečím pro své nemuslimské okolí. Důkazů ze světa je bezpočet.

Vyhošťování Irů je argumentační faul, postavení ideologie IRA mimo zákon je realita. Stejně tak je legitimní požadovat zákaz šíření nenávistné a xenofobní ideologie, která stojí za současnými útoky.

 

 


Pár příkladů studií o radikálních názorech v muslimské populaci:

http://www.lemonde.fr/societe/article/2017/03/21/la-majorite-des-lyceens-est-impermeable-a-la-radicalite_5097972_3224.html

https://milo.yiannopoulos.net/2017/03/french-leftist-suppress-islam/

http://www.clarionproject.org/analysis/france-29-french-muslims-favor-sharia-over-french-law

http://www.institutmontaigne.org/res/files/publications/institut_montaigne_-_un_islam_francais_est_possible.pdf#page=15

The Great Divide: How Westerners and Muslims See Each Other. In: Pew Global Attitudes Project. 22.6.2006. http://www.pewglobal.org/2006/06/22/the-great-divide-how-westerners-and -muslims-view-each-other/

https://www.wzb.eu/en/press-release/islamic-fundamentalism-is-widely-spread

http://www.dagelijksestandaard.nl/2017/01/socioloog-ruud-koopmans-schokt-linkse-goedmensen-50-miljoen-moslims-zijn-bereid-om-geweld-te-gebruiken/

shrnutí v češtině: http://dolezite.sk/Vyzkum-Vetsina-muslimu-jsou-fundamentaliste-YE2KwC.html

Srovnávací studie integrace imigrantů v 6ti evropských zemích

Komentáře

comments