Manipulativní citové vydírání sluníčkářů nebere konce. Téma: ilegální imigranti a POVINNOST se o ně HEZKY starat.

Vyšlo na IVČRN dne 20.3.2015 (link)

Manipulativní citová vydíračka iDnesu – ilegální imigranti, kteří přijeli do Austrálie za lepším životem, můžou 5 let žít na Nauru a pak jsou deportováni zpátky domů. Hroutí se z toho, mluví o “porušování lidských práv” a nechápou, jak to, že se o ně Austrálie nepostará lépe. Ano, Nauru není žádná výhra, podmínky jsou tam mizerné a roste napětí mezi místními obyvateli a imigranty. Ale:

Austrálie není zaopatřovací ústav a nemá žádnou povinnost přijímat imigranty, natož pak imigranty ilegální. Má naopak právo si vybrat, koho do země vpustí. A deklaruje to jasně a srozumitelně už dlouho. Pokud to někdo není ochoten respektovat, těžko může očekávat zázraky a dožadovat se pro sebe výjimky.

pic_ivcrn_sydney

Pokud by ti lidé opravdu “utíkali z pekla”, tak zakotví v první relativně bezpečné zemi. Vzhledem k tomu, ze cestují do Austrálie až z Íránu nebo Somálska, lze o jejich absolutní a bezvýchodné nouzi úspěšně pochybovat. Kdo opravdu touží po přestěhování zrovna do této země, ať to provede legální cestou. Ne vydíráním a nátlakem. To funguje pouze v Evropě. Zatím. A doufejme že ne nadlouho.

Autor: Oldřich Mánert http://zpravy.idnes.cz/pribehy-uprchliku-z-ostrova-nauru-dtd-/zahranicni.aspx?c=A150319_142359_zahranicni_ert

Diskuze:

Komentáře

comments