Mariňák obhajoval Trumpovo rozhodnutí a musel být evakuován z Iráku

Řekl, co si myslí o Trumpově rozhodnutí zakázat vstup Iráčanům do USA a do čtyř dnů ho museli evakuovat. Šlo mu o život!

Americký mariňák umístil na svůj facebookový profil video, ve kterém vysvětluje, jak se u svých naštvaných íránskýcg kolegů zastal rozhodnutí prezidenta Trumpa, zakazující po tři měsíce vstup do USA lidem ze zemí, které už Trumpův předchůdce Obama! vyhodnotil jako vysoce rizikové kvůli islámskému terorismu.

Mariňák Steven Gern situaci popisuje takto… 

„Pracuji v současné době v Iráku. Moji iráčtí kolegové byli rozzuření, že jim Trump dočasně zakázal vstup do USA. Tak jsem se jich zeptal na jednu jednoduchou otázku: Co by se mi stalo, kdybych teď jako Američan vyrazil do ulic města? Byl bych vítán? Řekli mi: „Do hodiny by tě místní chytili, mučili, nahráli to na video a zveřejnili.“ A to není ISIS, to není Al Kajda, to je běžný postoj běžných Iráčanů. Pokud by měli možnost zabít Američana, většina z nich by to udělala. Jestliže to je způsob, jakým přemýšlejí o Američanech, proč by se jinde měli chovat jinak? A proč bych si je tedy měl pouštět do svojí země?“

Stevenova zpráva získala obrovskou popularitu a zafungovala jako neřízená střela. Mariňák zřejmě neočekával, že se video umístěné na jeho profilu stane celosvětovým virálem. V současnosti má více než 43 milionů shlédnutí.

A pak v neděli 5. února Steven napsal jen krátkou zprávu: JSEM EVAKUOVÁN KVŮLI VÝHRŮŽKÁM SMRTÍ. Následovalo video s krátkým sdělením, které natočil jako jediný pasažér na palubě speciálního letadla.

Následně na svůj profil umístil další čtyři videa.

Související článek:

5 států z Trumpova seznamu po desetiletí zakazuje vstup izraelským občanům

P.F.

Komentáře

comments