Neomarxista Hollan. Imigrantům pomoct musíme, ale slepci nejsou v módě.

Matěj Hollan – zastupitel města Brna… Autor ilustrační fotografie: Ben Skála

Je to jen tři dny, co jsem potkal ve frontě u pokladny slepce. Bavili jsme se, a on mne žádal, jestli bych nemohl napsat článek, jak slepce vyfakoval brněnský magistrát, konkrétně náměstek přes dopravu Matěj Hollan.

 

Šlo o to, že brněnští taxikáři odmítají vozit slepecké psy, když provázejí své majitele. Slepci očekávali, že magistrát přitlačí na držitele taxilicencí, aby si opatřili deku a ty psy jim brali. Když je náměstek celý hrr do regulace dopravy taxíky, tak ať tedy reguluje. Kde jinde je to ospravedlnitelnější, než když jde o slepé lidi, a taxikáře to zas tak moc stát nebude, povídal ten chlapík u pokladny, a i když nejsem žádný zvláštní milovník regulací, i mně to přijde přinejmenším smysluplnější než mečet do novin o tom, že lidé jezdí taxíkem příliš krátké trasy.

Výsledek? Čistá nula. Psali i do Metropolitanu, a magistrát vůbec nic. Tak o tom jsem měl napsat, říkal ten člověk a dal mi své jméno a telefon.

Takže já o tom píšu zatím aspoň takto, že je to zcela konkrétní ukázka, jak ti, co se zaklínají péčí o utlačované a právy perzekuovaných, na celou péči a práva dokonale serou. Jde jim jen o ty posty a prachy.

Autor: Viktor Lošťák

 

Komentáře

comments