Mějme hezké vánoce!

Vyšlo na IVČRN dne 23.12.2015 (link)

Nedovolme jim ničit vánoce u nás! Dnes to začíná zrušením veřejného rozsvícení stromu na Staroměstském náměstí, zítra by mohly vánoce někoho urážet ve školách a na pracovištích. Za pár let by v rámci neurážení muslimů mohly být vánoce jen soukromou oslavou bez veřejných symbolů a s islámskou většinou v politických křeslech můžeme na vánoce zapomenout.

betlem7

Samozřejmě by se našlo pár “nedělních” muslimů, kteří by byli pro nezakazování vánoc, ale znáte to. Objeví se pár muslimů pojímajících islám trochu radikálněji a opět se semknou ve víře a oddanosti Mohamedovi.

vanoce_stromecek_darky

My přece máme rádi ten předvánoční shon, trhy, přeplněné nakupáky, stromy na náměstích a Ježíška. Půlnoční, kapra a obdarovávání blízkých. Slibme si, že jim nedovolíme, aby nám zničili vánoce.

vanoce_křesťanství_stromeček


 

Co totiž hrozí?

Náboženská tolerance podle islámu: Brunejsky sultán zakázal veřejné oslavy Vánoc, protože to může poškodit víru muslimů. V zemi je 65% muslimů.

http://echo24.cz/a/wL9iQ/brunejsky-sultan-zakazal-vanoce-za-jejich-oslavu-az-5-let-vezeni#1C56gsJ4hmGjQVRv.01

Šíření nemuslimských náboženských symbolů porušuje § 207 (1) trestního zákoníku, trestá se pokutou až do výše BND $ 20,000 ($ 15000), pětiletým trestem odnětí svobody, nebo obojím.

Brunej je první zemí jihovýchodní Asie, která přijala islámské právo šaría jako státní zákon. Šaria se bude zavádět postupně a bude platit jak pro muslimy tak pro nemuslimy. Bičování a amputace jako trest za krádež a konzumaci alkoholu vstoupilo v platnost v dubnu letošního roku, tresty smrti, včetně kamenování, budou zavedeny příští rok za cizoložství, homosexualitu a urážku koránu nebo proroka Mohameda.

Jsou obavy, že sousední země s významnou muslimskou populací, jako je Indonésie nebo Malajsie, by mohly být v pokušení Brunej následovat, protože region se stává stále konzervativnějším.

http://www.ibtimes.com/brunei-officially-bans-future-christ…


 

Takže: Mějme hezké vánoce!

vanoce_lada

Diskuze:

Nedovolme jim ničit vánoce u nás! Dnes to začíná zrušením veřejného rozsvícení stromu na Staroměstském náměstí, zítra by…

Zveřejnil(a) Islám v České republice nechceme dne 23. prosinec 2015

Komentáře

comments