Mimikry islamofila zmátly (nejen) Oxfordské

Vyšlo na IVČRN dne 6.11.2014 (link)

Toto se nám opravdu nelíbí.

Totiž, nemáme nic proti oxforskému připomínání českého Listopadu, ale co má, proBůh, se 17. listopadem společného islámofilní hochštapler a omlouvač politických vražd Halík?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/291535-oxford-porada-sametovy-den-havel-ma-lavicku-halik-poslucharnu/

Zde recyklujeme ISLÁMOFILA DNE, věnovaného jmenovanému dárečkovi:

10690306_10152761571157938_4942619514968431876_n

Mezi tuzemskými ISLÁMOFILY DNE najdeme ledasjaká hovada, ale tento profesor Univerzity Karlovy, vystudovaný sociolog vyučující filosofii, produkující jako na běžícím pásu plytké čtivo vydávané za “odborná díla” a sbírající ceny za theologii, v níž prakticky nic nevybádal ani nepublikoval, z nich přece vyčnívá. Nikdo kromě něj totiž nedokázal otevřeně schvalovat vraždu odpůrce islámu – a ještě se vydávat za “mravní autoritu”. I další jeho aktivity jsou tak nehorázné, že pokud má český antiislám nějakého Nepřítele #1, je to tenhle ocas.

Halíkův oficiální životopis, to je pohnuté melodrama o vždy čestném chlapíkovi z dobré pražské rodiny, který v době časné komunistické normalizace vystudoval sociologii, ale do ničeho se nezapletl, pak pracoval v různých subalterních funkcích ve státní správě, i odtud byl vyštípán, stal se psychologem(?) v protialkoholních léčebnách, současně pracoval v tzv. podzemní církvi, byl ve Východním Německu tajně vysvěcen na kněze, no a po roce 89 se objevuje jako ten nejvzdělanější, nejmorálnější a nejpokrokovější … přítel presidenta Havla a pravda snoubená s láskou. Dle jeho kritiků to bylo poněkud jinak, neb neprověřenou osobu by těžko nechali vychovávat kádrové rezervy na ministerstvech, východoněmecká “podzemní církev” byla mimořádně profízlovanou stukturou, nikdo přesně neví, jak to bylo s Halíkovým kněžským svěcením, do disidentských struktur se mimořádně ambiciozní peán morálky nevybíravě vetřel až těsně po listopadu 89… ale nechme tyto soudy jiným.

Je fakt, že na Halíka a jeho imidž – neb ten chlap je stěží něco jiného, než imidž – se nejvíc kritiky snáší ze dvou protihlehlých táborů. Konzervativnější katolíci jej kritizují jako příliš liberálního, ateisté a skeptici jako zakukleného klerikála. Pravdu mohou mít oba tábory. Halíkova kázání skutečně nemají mnoho společného s křesťanskými dogmaty, dovede se např. nápadně obejít bez Syna/Ježíše, v jeho bizarní theologii (nakolik můžeme soudit) je hlavní postavou Bůh Otec, ale i on je jen takový Halíkův pucflek. Sekularisty pak uráží Halíkova kněžská nadřazenost, jeho pohrdání bezvěrci, jeho odhodlání je “napravovat” a “objímat”, jeho potřeba moralizovat druhé jen proto, že “ztratili víru”, jeho zatahování náboženství – pochopitelně toho Halíkova – do politiky. Jeho myšlenky, pokud nějaké má, příliš chytré nejsou – opakovaně je rozbili křesťanští i ne-křesťanští filosofové – pan profesor to ovšem zahlazuje suverénním vystupováním, mužnou postavou a hlubokým tembrem, při jehož zaslechnutí leckterá ovečka přestává vnímat význam slov…

Když přejdeme k islámu, Halík je jakýmsi oficiálním mluvčím tzv. “mezináboženského dialogu”, což jsou aktivity různých islámských nadací, při nichž jsou křesťané, židé a spol. pohoštěni chlebíčky, načež o islámu řeknou něco hezkého (zde jedna taková akce, pořádaná tureckými gulenisty, kteří mají v Německu statut extrémistické organizacehttp://www.platformdialog.cz/pages/cenymozaiky). V rámci tohoto aktivismu pan profesor rád navštěvuje islámské země, chodí na různé “společné modlitby” s muftími, i v českých mešitách se cítí jako doma, kdykoli podávají něco dobrého k večeři. O islámu opakovaně hovoří jako o “jiné cestě k Bohu”, “náboženství s hodnotami” či “bratrské víře”. Dělá to soustavně, minimálně 10 let, takže se asi nejedná o omyl. Nestydí se svou islámofilii prezentovat v médiích – jako například zde, kdy se zastal hidžábů ve školách proti hnusným xenofobům (http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/1283544) nebo zde, kde označil policejní razii v pražské mešitě za “hřích” (http://www.mediaoislamu.cz/2014/policejni-zasah-proti-nasim-muslimskym-bratrim-je-hrich-mini-halik-idnes-cz/). Absolutním dnem pak byl rozhovor z ledna 2010, v němž se vysmíval muslimem zavražděnému Theo van Goghovi, který si podle našeho antihrdiny za vraždu mohl sám, neměl ty hodné muslimy provokovat. (http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/jak-to-vidi-tomas-halik-201–684693). V tomtéž rozhovoru je i Halíkova často opakovaná myšlenka, že muslimové si křesťanů, na rozdíl od ateistů, váží, a křesťané tak mohou vyjednat jakési budoucí soužití … nevíme, zda to navrhl klukům z ISIL.

Nevíme, proč to Halík dělá. Jedno z vysvětlení je, že tajně nenávidí liberální společnosti, vidí v islámu sílu, jež lidi znovu nažene do církve – a takoví, jako on, budou těm církvím vládnout, nejspíš jako místodržící budoucích islámských pánů. Druhé vysvětlení je psychosexuální – je to přecejen urostlý zdravý chlap, spíše než asketu by v něm člověk hádal mučivou chuť na něco hodně mladého, ta “vnitřní trýzeň”, o níž tak rád píše, může být děs z vlastního chtíče. No a třetí, že je prostě hloupý, kompromitovaný na všech stranách, a tak prostě spolupracuje s každým, kdo přitlačí – možná na nějaký “dialog s islámem” kdysi i věřil, teď už je jenom lacině koupeným chlapem.

Ať platí kterékoli z vysvětlení (klidně mohou platit všechna současně!), pan profesor je tak pravdoláskyplný, že hluboce nenávidí všechny, kdo svými úspěchy a činy ohrožují jeho aureolu Autority. Tedy exprezidenta Klause i presidenta Zemana, “tupé venkovské voliče” (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pater-Halik-nejen-o-Zemanovi-Kdyby-cele-Cesko-volilo-jako-Praha-bylo-by-dnes-lepe-303684), každého, kdo mu nevzdává dost Oucty. Zejména vůči prezidentu Zemanovi je v poslední době ostrý. A jak se dá čekat, Halíkovi nevadí prezidentova láska k alkoholu, ani jeho kamarádčoft s dávno penzionovanými řediteli komunistických podniků, ale jenom a pouze Zemanův statečný postoj k islámu v Evropě.

Zbabělý mopsl, který by rád byl vlkem, holt štěká na starého lva.

Diskuze k příspěvku viz link FB nahoře

Komentáře

comments