Mnoho lží v případu Tommyho Robinsona

V případu Tommyho Robinsona se internetem šíří mnoho lží a polopravd, které ho mají poškodit a zároveň obhájit jeho uvěznění. Bohužel nemáme dostatek času, abychom se dokázali věnovat úplně všemu, co se na internetu objeví, ale rozhodli jsme se rozebrat článek, který napsal předseda strany Svobodných Tomáš Pajonk.

Artur Fišer (mluvčí IVČRN):

Toto je přesně důvod, proč nevolím Svobodné, sice třeba v oblasti daní mají velmi zajímavý program (zrušení daně z příjmu fyzických osob), ale jinak vůbec nechápou význam slova “Svoboda”. Např. zákaz podávání informací o případu je jednoznačná cenzura – upírání svobody slova.

Tento článek je snůžka lží:
1) V roce 2014 Robinson nebyl odsouzen za “podvod s hypotékami”, ale za to, že si v rámci širšího příbuzenstva navzájem potvrzovali fakturami vyšší příjmy, aby dosáhli na hypotéky. Všechny takhle získané hypotéky byly bezproblémově splácené a nikomu nenastala žádná reálná škoda. Pod označením “podvod s hypotékami” si představuji tedy něco úplně jiného, např. poskytování hypoték “na oko” za účelem praní špinavých peněz, poskytování na jiné než uvedené účely, poskytování hypoték na základě zfalšovaných znaleckých posudků, zpronevěření peněz při zprostředkování hypotéky, apod. Před rozsudkem dostal nabídku na spolupráci s tajnou službou, která jeho prostřednictvím chtěla ovládnout pravicovou scénu. Když odmítl, šel do vězení. Takže tady šlo o něco zcela jiného, než “podvod s hypotékami”, šlo o umlčení nepohodlného aktivisty.

2) Robinson nebyl oddělen od zbytku vězňů, naopak vedení věznic opakovaně a nepochybně úmyslně ohrozilo jeho život tím, že ho vědomě umísťovali na bloky plné islámských radikálů. Před nejhorším útokem ho varoval vězeňský dozorce, který mu prozradil, že spoluvězni se chystají polít ho vařící vodou.

3) Obvinění, kteří vycházeli od soudu, byli už v té chvíli odsouzení, takže Robinson nikoho neoznačoval za kriminálníka dříve, než byl odsouzen. “Nezmiňoval svá přesvědčení”, jenom informoval o skutečném stavu věcí, oni už skutečně byli odsouzení, a to celý gang.

Soudce Geoffrey Marson prostě “umlčel” nepohodlného reportéra a poslal ho do vězení plného muslimských radikálů v podstatě na smrt. Mimochodem tento soudce přihlížel celé akci z okna, chechtající se spolu s policejními důstojníky, čímž se stal formálně svědkem jeho “prohřešku” a neměl ho tedy vůbec soudit.

Na profilu autora článku se spustila zajímavá diskuze: 

Komentáře

comments