Muslimové z ISIS si berou zajatkyně i jako sexuální otrokyně

Muslimové z ISIS si berou zajatkyně nejen jako manželky – jak v běhá v mediích, ale i dle Koránu a práva šaría jako otrokyně, kterým vládnou pravicí. A můžou s nimi mít tedy mít sexuální styk i když mají třeba manželku.
Kdo by si chtěl přečíst jaké je postavení ženy otrokyně v islámu, může od jedné české konvertitky z roku 2012 zde: http://islamcz.webnode.cz/news/otrokyne-v-islamu/ (sama nevěřila, že by to muslimové někdy měli dělat, ale v rozporu s islámem to neni.)

Náš kolega přeložil aktuální článek:
http://bulletinoftheoppressionofwomen.com/2014/08/19/is-jihadis-take-yazidis-and-christians-as-sex-slaves/

Iráčtí džihádisté si berou jezídky a křesťanky jako sexuální otrokyně

Dle islámského práva, muslimští mužové mohou mít „zajatce pravé ruky [sexuální otrokyně džihádu]“(Korán 4:3 [http://goo.gl/dCuIfO], 4:24 http://goo.gl/MftwjZ], 33:50[http://goo.gl/wk4cUZ])

Korán říká: „Proroku! Dovolili jsme ti manželky tvé, jimž jsi dal obvěnění, a ty, jichž zmocnila se tvá pravice z těch, které ti Bůh dal jako kořist“ (33:50)
[…]
„Děsivé zprávy o únosech a zadržování jezídských, křesťanských, a také Turkmenských či Šabackých žen, dívek a chlapců, stejně jako zprávy o krutých znásilněních k nám dorážejí v alarmujících počtech,“ napsali Bangurová a Mladenov, zdůrazňujíce tak fakt, že až 1500 jezídů a křesťanů mohlo být donuceno k sexuálnímu otroctví…“

Přečtěte i zbytek tohoto poučného článku na Jihad Watch (http://goo.gl/D5yw9Y), případně tento článek na The Guardian (http://goo.gl/bM3mgw).
Sexuální otrokyně nebo maželky? Washington post (http://goo.gl/eLJxtp) nabízí na tragédii jiný pohled.

Ačkoli se článek z novin Washington Post od ostatních liší, musím uznat, že pravdu mají všechny. Mnoho džihádistů skutečně pojme křesťanské a jezídské ženy za manželky, pokud konvertují, a mnoho z nich bude tyto mladé ženy zneužívat jako sexuální otrokyně. Obojí je povoleno v právu Šarí’a, tedy je to povoleno i v očích Alláha a zcela v souladu se Sunnou (výroky a činy Mohammeda.)

Komentáře

comments