Muslimové na síti Twitter řeší, jak “nejlépe” zavraždit

Vyšlo na IVČRN dne 3.1.2015 (link)

Teroristé Islámského státu na Twitteru otevřeli účet (hashtag “Suggest a Way to Kill the Jordanian Pilot Pig”) s dotazem na své fanoušky, jakým nejlepším způsobem mají popravit zajatého jordánského pilota Mu’atha Safiho Yousefa al-Kaseasbeha zvaný Moaz.

Moaz
Jordánsko pohrozilo IS vážnými následky, pokud bude pilot popraven. Islamisté požadují ukončení leteckých útoků vedených USA a propuštění několika svých zajatých členů výměnou za zajatého jordánského pilota. Ten byl zajat na Štedrý den a IS zveřejnila v anglicky psaném časopise Dabiq rozhovor s ním. Na otázku, zda pilot ví, co se s ním stane, odpověděl, že bude popraven.
Několik přispěvatelů již na Twitteru navrhlo několik způsobu zabití poručíka Kaseasbeha. Navrhli stětí, upálení za živa, přejetí buldozerem. Mnoho příspěvků obsahovalo obrázky včetně fotografií z poprav a raněných dětí. Na jednom obrázku je parní válec s nápisem Sbohem, Moazi. Jiný příspěvek obsahoval návrh “Není nic lepšího než sekyra.”
Hashtag byl více než tisíckrát tweetován.
Jedna z účastnic diskuze, která tvrdila, že je matkou syrského muže zabitého při koaličním náletu, navrhla, že Kaseasbeh by měla být “nabodnut a pověšen na sloup tak, aby umíral velmi pomalu. A z milosti by měl být zabit pistolí nebo nožem.”

http://www.buffalobreeze.com/index.php/sid/228971463

Diskuze zde:

Komentáře

comments