Muslimové vyhlásili prohru v boji o zákaz kritiky Mohameda

Reuters informuje o závěrech konference Organizace islámské spolupráce (OIC). Kvůli setrvalému odporu západu, není možné prosadit zákaz rouhání a další boj je marný.

“Nepřesvědčíme je” řekl o zákazu rouhání prosazovaném na půdě OSN organizací islámské spolupráce (OIC) její generální tajemník Ekmeleddin İhsanoğlu. “Evropské státy s námi nehlasují, Spojené státy s námi nehlasují.” Zákaz rouhání proti náboženství motivovaný shariátským zákazem jakkoliv kritizovat proroka Mohameda, se OIC snaží v OSN protlačit od roku 1998. İhsanoğlu na konferenci v Istanbulu prohlásil, že OIC se nepodařilo boj o zákaz rouhání vyhrát a už nebude pokračovat v diplomatické kampani.

Západní země považují svobodu kritizovat i náboženství za součást svobody slova. Organizace islámských států, tvrdí, že svobodu slova respektuje, ale v případě karikatur Mohameda nebo nedávného filmu o Mohamedovi, jde o její zneužití, které by západní státy měly trestat podle vlastních zákonů o rouhání a hate-speech.

Spor poukázal na odlišný pohled na svobodu slova v západním a islámském světě. Jak řekl İhsanoğlu, západ má “divné vnímání” svobody slova, které umožňuje zraňovat slovy druhé.

Celý článek na Reuters
Komentáře na Jihadwatch.org

Komentáře

comments