Nádraží Miláno obsazené imigranty

NÁDRAŽÍ MILANO, ITÁLIE, 2017. Čteme o “migrační krizi”, ale těžko si umíme představit, jak reálně promění náš běžný život. Nedávno jste si mohli přečíst o pařížské čtvrti obležené imigranty z Eritreje, Súdánu a Afghánistánu, která je nebezpečná pro ženy. http://www.samizdat2016.cz/2017/05/dzungle-parizska-ctvrt-kde-se-zeny-boji-vychazet-na-ulici/

Tohle zase ještě nedávno bylo nádraží vyspělé země v západní Evropě, kam jsme se po revoluci tak moc toužili dostat. Pak se stalo vstupní branou do Evropy pro migranty přivážené přes Středozemní moře a putující ze Sicílie na sever.

V současnosti se dávno nejedná o válečné uprchlíky ze Sýrie, ale o afričany, převážené z Libye humanitárně – pašeráckou taxislužbou. Reportáž z nádraží natočila BBC: http://www.bbc.com/news/av/world-europe-32731970/milans-central-station-a-gateway-for-migrants

V dubnu dav asi sto migrantů napadl před nádražím dva policisty, když zatýkali agresivního Senegalce. Voják k této epizodě uvedl: „Šel přímo ke mě, zařval jsem na něho aby se oddálil a předložil dokumenty. Pak se natáhl ruce ke mně a chytl pušku: jedna ruka na pažbě a druhá na hlavni. Okamžitě jsem ho odstrčil, vzdálil jsem se a zavolal jsem posilu. Jako první dorazli dva policisté z Mobilní jednotky, pak další dva vojáci s obrněným vozidlem, kteří hlídkovali v oblasti kolem nádraží (běžný stav v evropských městech v době míru a prosperity). A nakonec, dva motocykly policie – carabinieri.” Dav afričanů pak obklíčil a napadl bezpečnostní jednotky.

Milánským došla trpělivost, začátkem května proběhla první masivní razie proti ilegálním imigrantům, “kteří se shromažďují na řadě frekventovaných míst a vyvolávají značné problémy bezpečnostní i hygienické.” Tři stovky policistů a karabiniérů – někteří dokonce i na koních – bleskově uzavřely přístupy na prostranství na náměstí Duca d’Aosta před milánským hlavním nádražím. Zároveň byly uzavřeny i vchody do metra a nádražní vestibul. Při razii bylo 53 přistěhovalců zadrženo a eskortováno na policejní velitelství. Akci uvítal tajemník Ligy Severu Matteo Salvini: „Konečně! Jsem nadšen, dík policistům a karabiniérům. Situace už byla skutečně neúnosná.“ Demokratická strana, která sluníčkově vede městskou radnici, spolu s levicovými extremisty, akci odsoudila jako nepřijatelný “hon na imigranty”.

Tento čtvrtek, 19. května, muž italsko-tuniského původu večer na nádraží v Miláně nožem pobodal dva vojáky. Případem se zabývají detektivové z protiteroristického oddělení italské policie, protože facebookový profil útočníka obsahoval propagandu Islámského státu.

Hrozba terorismu v Itálii je v současné době na úrovni 2, což je nejvyšší možný stupeň při absenci přímého útoku. V zemi posílila bezpečnostní opatření, a to zejména v přeplněných oblastech a kolem hlavních památek, v návaznosti na teroristické útoky v jiných evropských městech.

Pomalu vařená žába nevyskočí… a pak už je pozdě.

Zdroj: http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=600379

https://www.novinky.cz/zahranicni/436818-milan-zazil-prvni-masivni-razii-policie-proti-ilegalnim-migrantum.html

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438315-zabery-z-kamery-ukazuji-utok-muze-s-nozem-v-ruce-na-vojaky-v-milane.html

 

Převzato z webu Samizdat2016.cz

Komentáře

comments