Německo už má svého Palacha

Jeho poslední vzkaz zněl: „Už nikdy válku na německé půdě“ a „Amri byl jen vrchol ledovce“.

Čtyřiapadesátiletý muž okolo třetí odpoledne zajel autem na náměstí Marienplatz v centru Mnichova, kde je i radnice. Pak se polil několika litry benzínu a zapálil se.

Kolemjdoucí plameny uhasili, muž ale o hodinu později v nemocnici zemřel.

Poslední kapkou k jeho zoufalému činu byl nejspíš nový skandál, kdy se ukázalo, že  německá policie manipulovala spisy a kryla vraždícího džihádistu Amriho. 

To je ten zločinec, který při útoku kamionem na Vánoční trh v Berlíně zabil 12 lidí.

Amrimu, který do Německa přišel v polovině roku 2015, německé úřady odmítly poskytnout azyl, ale ani ho nebyly schopné deportovat kvůli nesrovnalostem v dokladech.

Německé úřady už dříve připustily, že Amri se pohyboval po Německu a používat přitom několik identit. Už několik měsíců po jeho příjezdu do Německa byl přidán na seznam potenciálně nebezpečných islamistických extremistů.

Loni v březnu berlínské státní zastupitelství začalo Amriho vyšetřovat na základě tipu od spolkových bezpečnostních úřadů, které varovaly, že možná plánuje loupež, aby si zajistil prostředky na nákup automatických zbraní, které by mohl v budoucnu použít při případném útoku.

Ukázalo se, že i přes jeho předchozí závažnou kriminální minulost a přes důkazy, že jede v obchodu s drogami, nebyl vyhoštěn. A co je horší, úřady nyní prověřují možnost, že berlínská kriminální policie po útoku záměrně zadržovala informace a dokonce manipulovala záznamy, aby její předchozí nečinnost nevyšla najevo!

Co zbývá člověku v profízlované zemi plné strachu, cenzury, doublethinku a udavačů? V zemi, jejíž vláda se postavila proti svými lidem způsobem, který připomíná odpudivé praktiky totalitních diktatur v naší vlasti? Až sem vede wilkommenspolitika Merkelové.

Převzato ze stránky Samizdat2016.cz

 

http://www.lidovky.cz/tunisan-amri-obchodoval-s-drogami-manipulace-s-dukazy-mu-umoznila-utocit-v-berline-gkm-/zpravy-svet.aspx?c=A170518_101824_ln_zahranici_fas

http://www.lidovky.cz/amri-je-jen-vrchol-ledovce-na-namesti-v-centru-mnichova-se-upalil-muz-1gs-/zpravy-svet.aspx?c=A170519_170550_ln_zahranici_gib#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Komentáře

comments