Neví, co podporují…

Vyšlo na IVČRN dne 2.2.2015 (link)

Halal rituální podřezávání velkých savců se těší oblibě nejen u Honzy-Džihádisty (Jihadi-John), ale i u českých sluníčkových aktivistů.

Zde minulý pátek v Praze na Staroměstském náměstí.

staromak_halal

Kebaby jsou v naprosté většině z halal masa, často navíc z telecího – což je ten největší hnus. Halal podříznuté tele (a krávy obecně) ztrácí vědomí nejpomaleji – běžně desítky sekund až dvě minuty. Dochází u nich totiž ke kontrakci proříznutých krčních arterií (a. carotidae) a jejich roli do značné míry přebírá druhý, dorsální arteriální set vedoucí podél páteře.

Navíc, halal řez neodpovídá tomu starému, českému (dnes nelegálnímu pokud nemáte výjimku pro halal či kosher) – jedná se o nedokončenou dekapitaci, kdy muslim prořezává veškeré měkké tkáně až k páteři. Zvíře se tedy dusí vlastní krví a maso kontaminuje obsahem žaludku z proříznutého jícnu.

Šikovní řezníci u nás dříve zvíře často jen píchli – stále nepřijatelné a dnes nelegální, ale pořád mnohokrát lepší než proříznutí desítek centimetrů tkáně mnoha tahy – často tupého – nože.

Na některých muslimských fórech přitroublé české konvertitky píší, že halal podříznutím dochází ke ztrátě vnímání bolesti. Je to samozřejmě nesmysl – muslim záměrně plnou senzitivitu (skrze míchu v páteři) zachovává.

Civilizovaný človek zvíře nejdříve obráčí, nebo mu alespoň přeruší senzitivitu přetnutím páteře. Machometánstvo to dělá vše přesně opačně. Jako ostatně leccos.

A často veganská/vegetariánská sluníčka jim tleskají. Ubohost je slabé slovo.

Diskuze:

Komentáře

comments