O sluníčkových oborech na VŠ: KDE HLEDAT PŘÍČINY TOHO, ŽE SE TYTO STUDIJNÍ OBORY STALY TAK POPULÁRNÍMI?

Vyšlo na IVČRN dne 10.8.2015 (link)

Opět skvělý Petr Hampl pro Parlamentní listy – doporučujeme přečíst.

O sluníčkových oborech na VŠ: KDE HLEDAT PŘÍČINY TOHO, ŽE SE TYTO STUDIJNÍ OBORY STALY TAK POPULÁRNÍMI?

hampl_petrPH: “Mladí lidé jednají racionálně. Snaží se najít obory, které jim poskytnou co nejvíc peněz a prestiže za minimum námahy. A dnes jsou podmínky nastavené tak, že stát se „expertem“ na začleňování sexuálních menšin nevychází vůbec špatně. Studium sestávající hlavně z projevování vlastního názoru je pak pohodová zašívárna v neziskovce a později s trochou štěstí místo na ministerstvu nebo v korporaci. Nebo si můžete vybrat studium techniky, roky se mořit integrály a teorií elektromagnetického pole, pak nastoupit do fabriky, trávit tam deset hodin denně, nést odpovědnost za výsledek a třást se, že přijdete o práci, protože nějaký snaživec na Ministerstvu zahraničí vyvolal obchodní válku se zemí, kam váš podnik vyváží. A ten borec z neziskovky nad vámi bude ještě ohrnovat nos, že vy honíte peníze, zatímco on pomáhá lidstvu. Takže co si vyberete?

Mimochodem, velmi podobně jednají čeští Romové. Když jim vládní experti vytvořili takové podmínky, že kriminální jednání je odměňováno a poctivá práce spíše trestána, ochotně se přizpůsobili. Stejné mechanismy platí napříč společenskými vrstvami. Jedni druhým nemají co vyčítat.”

VÝVOJ V TEPLICÍCH, KDE VYESKALOVALO NAPĚTÍ A NÁSLEDNĚ DOŠLO ZE STRANY ARABSKÝCH LÁZEŇSKÝCH HOSTŮ K URČITÉMU VSTŘÍCNÉMU KROKU, PODLE VÁS UKÁZAL, ŽE POKUD MUSLIMOVÉ VIDÍ NA STRANĚ PROTIVNÍKA ODHODLÁNÍ A NEMAJÍ VÝRAZNOU PŘEVAHU, RADĚJI SE STÁHNOU…

PH: “To souvisí se specifickými povahovými rysy, jaké jsou typické pro islámské populace a mezi kterými dominují až neuvěřitelná zbabělost a krutost. Muslimské populace milují brutální diktátory, arabské armády se vyhýbají otevřeným střetnutím, nemají-li drtivou převahu. Jedno z možných vysvětlení říká, že islámská rodina a islámský výběr partnerů funguje jako mechanismus, který z populace vyřazuje určité geny a způsoby chování. Je to podobné, jako byste křížil psy a vždy nechal namnožit jen ty poslušné, zbabělé a bezcitné. Po několika generacích v podstatě vypěstujete novou rasu. To také umožňuje pochopit, proč v islámu nedošlo k žádné reformaci ani renesanci a proč vědu a umění pěstují vždy jen první generace poté, co nějakou zemi ovládnou muslimové. Pak se z lidí stává tupá masa milující diktátory. Tím lze také vysvětlit obrovské povahové rozdíly třeba mezi egyptskými křesťany a egyptskými muslimy.

Pro nás z toho vyplývá, že Češi konvertující k islámu a jejich evropští spojenci představují mnohem vyšší riziko než etničtí Arabové.”

http://www.parlamentnilisty.cz/…/Humanitni-intelektualove-s…

Diskuze:

Opět skvělý Petr Hampl pro Parlamentní listy – doporučujeme přečíst.O sluníčkových oborech na VŠ: KDE HLEDAT PŘÍČINY…

Posted by Islám v České republice nechceme on 9. srpen 2015

Komentáře

comments