Prohlášení IVČRN – Odmítáme zavedení kvót na přerozdělování imigrantů i azylantů

  1. IVČRN ostře odsuzuje rezoluci Evropského parlamentu ze dne 29.4.2015, která vyzývá Evropskou komisi k zavedení povinných kvót na přerozdělování žadatelů o azyl do členských států EU. Stejně tak ostře odsuzuje „české“ europoslance, kteří pro zavedení povinných kvót hlasovali.
  2. IVČRN vyzývá nejširší veřejnost, aby zřetelným občanským postojem vyjádřila svůj nesouhlas se snahami na zavedení kvót a konfrontovala příslušné volené zástupce v tomto směru. Zároveň vyzývá volené politiky, aby tento (dle všech průzkumů veřejného mínění) většinový hlas veřejnosti respektovali a v jejich zájmu prosazovali.
  3. IVČRN v kvótách na přerozdělování uprchlíků nevidí řešení ekonomických a válečných krizí ve světě, naopak je považuje za jistou cestu k přenesení krizí do ČR a ke společenskému, ekonomickému a bezpečnostní rozkladu ČR
  4. IVČRN odsuzuje parazitování některých ideologických skupin na současné uprchlické krizi. Tito pseudohumanisté sledují pouze své sobecké cíle a snaží se prosadit absurdní multikulturalistické vize na úkor tradičních evropských společností.
  5. IVČRN podporuje humanitární pomoc ČR poskytovanou ve světě. IVČRN je rovněž pro dobrovolné přijetí uprchlíků z řad nemuslimských menšin ze Sýrie a Iráku v rozsahu azylových a obecně ekonomických možností ČR. V tomto směru IVČRN vyzvala Vládu ČR otevřeným dopisem již v srpnu 2014.
    https://www.ivcrn.cz/vyzva-vlade-cr-k-pomoci-nemuslimskym-mensinam-perzekuovanym-islamskym-statem/
    Krom obecně humanitárních důvodů zejména proto, že uprchlíci z řad nemuslimských menšin Sýrie a Iráku nemají valnou životní perspektivu ani v okolních muslimských zemích regionu a i zde čelí různé míře diskriminace. Je proto vhodné omezené azylové kapacity ČR využít na striktně dobrovolné přijetí uprchlíků z řad nemuslimských menšin. Uprchlíky z řad muslimů mohou a mají přijímat kulturně blízké státy např. z okruhu bohatých států Perského zálivu.

Pokud chcete vědět jak hlasovali naši europoslanci analýza je zde: https://www.ivcrn.cz/jak-opravdu-hlasovali-nasi-europoslanci-pri-rezoluci-ep-ohledne-kvot-uprchliku/

Komentáře

comments