Ostřanský o islamofobii na akci Akademie věd ČR

Islámský apologet Bronislav Ostřanský, který bagatelizuje co se dá, měl přednášku v rámci akce Akademie věd ČR (http://www.jarniexkurze.cz/) na jeho oblíbené téma – islamofobie. Ale i tak se dnes malinko zapotil a měl co dělat, aby na otázku, zda 6 letá Aiša za Mohameda vdala a v 9 letech s ní měl pohlavní styk, kde musel odpovědět, že ano. A zda je Mohamed vzor všech muslimů a tedy i věk Aišy je pro ně také vzorem.  Odpověděl, že ano ALE. Pak se snažil téma vést a rozmělnit. Na dotaz proč islámští představitelé a státy neuznali všeobecnou deklaraci lidských práv, ale jen kahirskou šariatskou deklaraci lidských práv odpověděl překvapivě pravdivě – protože jim v tom brání rodinné právo, svoboda vyznání a svoboda slova.

Komentář posluchače: “Bronislav Ostřanský defacto řekl, že jelikož muslimové islám flákají, tak v něm prakticky problém není.”

Celá akce však byla o islamofobii. Zde pan Ostřanský citoval jako zdroj a organizaci, která jako první definovala a zacílila v moderní době na islamofobii a zavedla používání tohoto argumentačního faulu. Je to britská organizace The Runnymede Trust, kde je ředitelem Omar Khan. Organizace klasicky míchá téma islamofobie a rasy, respektive etnicity. Viz jejich kampaň https://www.raceequality2017.org.uk/

Runnymede Trust neuznáva kritiku náboženství a říká, že muslimové jsou různorodí.
Ano všichni muslimové nejsou stejní. Ale islám rámcově ano.

Více na www.runnymedetrust.org/projects-and-publications/past-projects/the-new-muslims-2/key-findings.html

Web organizace:www.runnymedetrust.org

 

 

Komentáře

comments