Ostuda měsíce – Lidovky útočí na občany za šíření pravdivých informací nenávistným článkem

zverina

Naprosto skandální články dnes vyprodukovaly Lidovky. V nadpisech operují nadávkami jako z 50. let: “neonacisté ohrožují charitu”, “náckové škodí hospicům”. Na takové dno nepadla od totalitních dob žádná média. O co jde? CHARITA ČR ve výzvě k tříkrálové sbírce několikrát výslovně uvedla, že v pražské arcidiecézi bude letos podpořena pomoc migrantům a uprchlíkům. Poté co lidé negativně zareagovali na tuto informaci, média tvrdí, že se jedná o “lživou propagandu neonacistů”. Tak je označeno a ostouzeno šíření volně dostupných a pravdivých informací! Charita má jistě právo vypsat sbírku podle vlastního uvážení, ale stejně tak mají občané právo na sbírku nepřispět. Aby kvůli tomu museli snášet nenávistné výlevy, urážky a zastrašování od nějakých fanatiků, schovaných za značku známého média, to je opravdu nepřijatelné!

Chápeme, že multikulti soudruzi potřebují odvést pozornost od znásilňovacího silvestrovského skandálu, ale takhle hluboko kleslo snad jen Kojzarovo Rudé Právo… Připadá vám snad příčetný štvavý titulek: “‚Náckové‘ už jen nesmrdí. Začali škodit hospicům, školám či nemocnicím”?

Takhle vypadaly první informace o sbírce. Jak byste zareagovali vy?

sbirka puvodni clanekfarnosti

Pokud Charita uvede sbírku tímto způsobem, není se co divit, že si občané pro pomoc bližnímu vyberou jiné projekty. Charita dodatečně uvedla, že se jedná prý o “zlomek částky”. To však z prvních informací nevyplývalo a ani některé farnosti tuto informaci zjevně nedostaly, jak je vidět z obrázku. Každopádně je právem každého tyto informace sdílet a svobodně si zvolit, jestli na takový projekt chce přispět. Dělat neonacisty z občanů, kteří se rozhodli nepřispět, rozhodně nelze! A už vůbec nelze v médiích lhát, že nic takového řečeno nebylo…  Je překvapivé, že  volné sdílení informací tak moc vadí právě těm, kdo ho teoreticky mají v popisu práce. Zde se pánové Zelenka a Zvěřina už poněkolikáté usvědčili z naprosto totalitního myšlení a z nulového respektu k názorům odlišným, než mají sami. 

Štvavý, lživý a urážlivý článek v Lidovkách dělá z občanů, kteří sbírku odmítli podpořit, lháře a nacisty, jinak to asi už tyhle totalitní mozky neumějí:

Jakub Zelenka: Neonacisté ohrožují Tříkrálovou sbírku. Peníze půjdou na uprchlíky, děsí

http://www.lidovky.cz/neonaciste-ohrozuji-trikralovou-sbirku-ffm-/zpravy-domov.aspx?c=A160108_163116_ln_domov_jzl

Martin Zvěřina: ‚Náckové‘ už jen nesmrdí. Začali škodit hospicům, školám či nemocnicím

http://www.lidovky.cz/zverina-extremiste-propagandou-bojkotuji-potrebne-a-prospesne-sbirky-13m-/nazory.aspx?c=A160109_101829_ln_nazory_ELE

Vyšlo na FB IVČRN dne 9.1.2015 (link)

sbírka charita praha

zverina

zelenka

Komentáře

comments