„Potřebuji obejmout muslima, aby tito lidé neměli strach,“  řekl otec chlapce zabitého při teroristickém útoku v Barceloně Javier Martínez listu El País.

Jedna známá mi v debatě na tohle téma pěkně lidsky řekla:
„Neplivej na něj, je to jenom hodný a smutný člověk, co přišel o syna. Nikdo z vás nemůže vědět, co cítí.“

Jenže právě lidé jako on jsou odpovědní za smrt jeho syna. Díky podobným přijdete možná i vy o svoje děti. Možná s ním soucítíte a litujete ho?

Nemusíte a dokonce byste neměli.

Pokusím se to vysvětlit. Možná vás také jako moji známou napadne proč se pitvat v cizím neštěstí?

Ten pán vědomě souhlasil s medializací, pravděpodobně na popud barcelonské radnice, která je dlouhodobě vedena proimigrační levicí a potřebovala teroristický útok zahladit.

Jde tedy o věc veřejnou a neštěstí není cizí, může totiž být i naše.

Určitě nejste takzvaní sluníčkáři, nebo vítači (takových lidí je jen jeden do tisíce), takže zvládnete pohled, s kterým možná nesouhlasíte.

Pán symbolicky objímá imáma, představitele ideologie, která může za smrt jeho syna a málem i jeho ženy. Jako by Žid objímal nacistu potom, co mu příslušník SS díky ideologii zplynoval syna.

Chudák chlap není v pořádku a není se čemu divit potom, co prožil. Jenže, to co předvedl není dojemné morální gesto, ale gesto, kterým se hlásí k vítací kultuře, tedy kultuře, která znamená více muslimů. A více muslimů znamená problémy, agresivní prosazovaní islámských změn ve společnosti a také terorismus. Ne každý terorista je muslim a ne všichni muslimové jsou teroristé. Teroristické útoky v Evropě se odehrály v zemích, kde je muslimů hodně, kde se radikálové nebo fundamentalisté mohou opřít o radikalizovanou komunitu a nepovšimnuti připravit své útoky. Není náhodou, že se ještě žádný islámský teroristický útok nestal ve východní Evropě. Jenže terorismus se dostane i k nám, počty muslimů zde rostou.

Tady mi dovolte připomenout, že na islámu není nejhorší terorismus, ale absolutní podřízení, útlak žen, zabíjení gayů, pomalá genocida všeho neislámského.
Tak jako se to stalo v Afghánistánu (kdysi křesťanské a buddhistické zemi) Egyptě, Libanonu, Indonésii, Malajsii… Genocida Židů, křesťanů, budhistů, genocida umění a mrzačení žen.
Ale zpět k terorismu a podhoubí, které mu pomáhá a které ho kryje.

Cituji generála Šedivého:

„Bohužel si nemůžeme myslet, že se teror netýká České republiky, Polska, středoevropských států. I když samozřejmě velmi významným cílem je Francie, Británie, USA, Belgie, Dánsko, Švédsko, prostě celá západní Evropa, která byla zasažena několika vlnami migrace v minulosti, v období ukončení kolonialismu. Tahle komunita lidí se neintegrovala a vytváří si ghetta. Ta jsou pak podhoubím pro růst radikálního islámu. Situace se dnes ještě komplikuje a prohlubují se rozdíly. Což znamená, že druhá či třetí generace, a to už jsou Francouzi, Belgičané, je dokonce ochotná sebevražedným útokem vraždit své spoluobčany.
Atentátníci z druhé a třetí generace jsou důsledkem migračních vln v minulosti. Tato vlna bude generovat další nespokojené lidi. Němci i Švédové říkají zcela otevřeně, že nejsou schopni absorbovat tak velké množství lidí. Což v migrantech zákonitě musí způsobit pocit zklamání a frustrace a budou se z nich rekrutovat další generace těch, kteří budou kandidáty na radikalizaci. Až se mezi nimi nakonec najde někdo tak radikální, že začne vraždit.“

Pán asi není a nebyl stoprocentní vítač, v rámci falešné solidarity byl ale jeden z těch, kteří dovolili vytvořit podhoubí radikálům.

Čtětě také  Informovat, ale korektně. Nevystrašit, raději jen část pravdy?

Nelitujme ho, nebo ho lidsky litujme, ale hlavně se poučme. Soucit si můžeme dovolit, až nás přestanou zabíjet.

-art-
 
Zdroje:

Komentáře

comments