OTEVŘENÝ DOPIS PREMIÉROVI

Vyšlo na IVČRN dne 27.6.2015 (link)

OTEVŘENÝ DOPIS PREMIÉROVI:

“Vážený pane premiére,
rád bych Vás jako občan, kterému není lhostejný osud této země a jejích obyvatel, vyzval, aby Vaše vláda zveřejnila klíč, podle kterého hodlá přijímat uprchlíky.
Mám za to, že je třeba alespoň pro jednou odhodit pokrytectví politické korektnosti a nalít občanům čistého vína. To co se na nás přes Středozemní moře a Balkán valí, není ani tak uprchlická vlna, jako spíše invazní armáda. Dokonce i oficiální data Eurostatu uvádějí, že jde zejména o dospělé muže, navíc často o muže z oblastí, kde žádná válka neprobíhá. I kdyby se nakrásně jednalo o lidi ohrožené na životě, já se jako chlap a otec ptám, jaký morální profil má mladík, který zaplatí pašerákům na místní poměry astronomickou sumu, nechá své rodiče, možná i manželku a děti živořit a sám si jede na výlet do Evropy?
Věřím, že lid České republiky po Vás nechce až tak moc – stojíme pouze o ubezpečení, že naše země bude přijímat imigranty/azylanty, kteří nepředstavují zásadní bezpečnostní riziko – tedy že na svém území poskytne pomoc primárně, ne-li výhradně, uprchlíkům nemuslimským. Obdobným způsobem se už nakonec vyjádřili Vaši kolegové ze Slovenska (Týden, 24.06.2015), Polska (ČTK, 26.05.2015), nebo Maďarska, které dokonce zvažuje vystavět na schengenské hranici plot (iDnes, 17.06.2015). K přijímání omezeného množství právě křesťanských, nebo jezídských uprchlíků nakonec Vaši vládu iniciativa Islám v ČR nechceme vyzvala už před rokem, tedy v době, kdy nebyla situace ani zdaleka tak vyhrocená, jako je dnes. Muslimům nechť pomáhají bohaté muslimské státy. Poskytujme v rozumné míře pomoc Ukrajincům, syrským a iráckým křesťanům, jezídům, ateistům atd., ale v žádném případě nepřijímejme spící buňky IS.
Pane premiére, POKUD JE PRO VÁS A VAŠI VLÁDU HLEDISKO VYZNÁNÍ TĚCHTO OSOB IRELEVANTNÍ, OTEVŘENĚ TO ŘEKNĚTE. Kolik lidí, z jakých zemí, jakého vyznání a v jakém časovém horizontu přijmeme? Občany tyto otázky zajímají a mají právo znát na ně odpovědi.

Islám v České Republice nechceme
Islám v České Republice nechceme

S pozdravem

Ing. Jiří Barták
Islám v ČR nechceme
www.ivcrn.cz

 

Diskuze:

OTEVŘENÝ DOPIS PREMIÉROVI: “Vážený pane premiére,rád bych Vás jako občan, kterému není lhostejný osud této země a její…

Posted by Islám v České republice nechceme on 27. červen 2015

Komentáře

comments