Pár slov k pálení koránu a že prý by to mohlo naštvat nebezpečné teroristy – blogerka Jitka Přikrylová

Tento blog podle mě stojí za to, vyšel 23. 02. 2017 10:15:46 a blog této Dámy už drží na cenzorské iDnes jen tak tak. Autor: Jitka Přikrylová – karma článku na iDnes: 47.96

blogerka Jitka Přikrylová:
Prý že nějaká Slovenka natočila video, jak močí na korán a pak ho spálí. První, co mě napadlo, je, že to jí muselo dost blbě hořet.

Strhla se kolem toho mela, že jeden by nevěřil, že jde jen o jedno videjko na sociální síti jedné blondýny. Milou Sheilu si zásahová jednotka odvedla nejen v poutech, ale i v řetězech, jako by se ozbrojenci báli, aby je taky nepočurala.

Jedni by pomalu Sheilu zavřeli na doživotí a dokonce jsem zahlédla titulek, že kdo je schopen zapálit knihu, je schopen pálit i lidi. Větší hovadinu jsem dlouho neslyšela. Ze zkušeností z mladických brigád v knihárně vím docela na tuty, že kniha není nic víc, než trocha potištěného papíru. A to ani ta svatá.

No a další se zase chytili toho nápadu a jali se pálit korán taky.

Vypadá to, že chudák Sheila by za tohle své youtuberství mohla vyfasovat až šest let natvrdo. Fakt jsem netušila, že čůrání a pálení knih je v evropských končinách tak vážný zločin. To abych přehodnotila ohýbání rožků u paperbacků, co čtu.

Můžu si z toho hlavu ukroutit, jak je vše relativní.

V Německu si v pohodě můžete zapálit celou synagogu a projde vám to. Soudce vás osvobodí, chápe, že jste zvolili tuhle uměleckou podobu protestu s politikou Izraele. Více ZDE.

Ozvalo se dost nakrknutých hlasů, jak prý je to počurání a zapálení koránu nebezpečné. Prý že by tak mohlo hrozit Slovensku, že je nějací teroristé vezmou útokem. Chci se ptát, jestli tohle je míněno vážně. Jako že opravdu. Protože ti, kdo tohle tvrdí, asi v posledních letech nekoukali na zprávy.

Tak třeba v třeba v Kábulu v březnu 2015 rozvášněný dav zabil 27letou Afghánku Farkhundu, obviněnou právě z toho, že spálila korán. Dav několika set lidí, z nichž se někteří účastnili, mnozí filmovali a mnoho podobně jako policisté jen přihlíželi, tak tahle rozdivočená sebranka nešťastnici hezky podle Šaríi zlynčovali, jak mají ve zvyku, hulákali si u toho to své Alláhu Akbar. Můžete se podívat na video ZDE.

Vidíte, chudáka ženskou, ještě správně zahalenou, vláčejí po ulici. V jednu chvíli se policie pokusí výstřely do vzduchu ty hajzlíky rozehnat, na zemi leží Farkhunda, šátek z hlavy jí lynčující dav strhnul. Hlavu krvavou, viditelně otřesená, ale při vědomí. A zfanatizovaní pravověrní muslimové policajty nejdřív přemlouvají, dejte nám ji, bratři. Nakonec si ji vezmou a policie jen přihlíží, jak je chudák Farkhunda brutálně a bez milosti zavražděna rozvztekaným davem. Kamenují ji, mlátí kusy stavebního dřeva. Nehybná černá postava ležící na zemi, kopaná, bitá. Další záběry na videu už jsou radši rozmazané. Ale tím to nekončí pro ni, pro mladičkou Afghánku, studentku islámu.

Ještě ji vláčejí za autem. Na tohle se, milá sluníčka, podívejte, když chcete někomu kázat o nenávisti. Tady ji vidíte čirou, otevřenou, nezakrytou. Surovou a krvavou. Někteří řvou, ať ji pověsí, zatímco na její tělo pořád ještě hází obří kameny a drtí, čtvrtí nebohou Farkhundu. Pak ji ještě zapálí.

Jestli na to máte žaludek, zadejte si do googlu Farkhunda burned a najdete fotky jejího ohořelého těla. Bez rozmazávání, bez retuší, tak, jak ho zachytili její vrazi. Podle pozice spáleného těla to vypadá, že v době, kdy hořela, ještě žila a plazila se pryč.

Dva dny na to ji ministr prohlásí nevinnou ve věci zločinu zapálení koránu. Dva dny po její smrti.

Takže mi jděte k šípku s tvrzením, že pálení koránu je nebezpečné. Mně z toho vychází, že nebezpečný je sám korán. V rukách fantatických zmetků docela určitě.

Pálení koránu nebo nepálení, jim je to jedno, jak vidno.

Musím polknout otázku, kolik koránů asi tak zapálili v Paříži, že tam zemřelo na sklonku roku 2015 na 130 lidí. Kolik spálených svatých knih bylo v Nice? Kolik na berlínském vánočním trhu?

Protože problémem fakt není to, co děláte nebo neděláte. Problém je jednoduše ten, že spolu s nekontrolovanou migrační vlnou lidí, o kterých se ví jen to, že jsou to muslimové, přišel do Evropy terorismus. Je potřeba ty, o nichž často jsou důkazy, že jsou to radikálové, poslat, odkud přišli a zajistit, aby lidé bez dokladů prostě neměli šanci překročit hranice EU.

Dělat vše pro to, abychom si násilnické zrůdy nepohněvali, je zbabělé a hloupé. A hlavně neúčinné, že.
Více na

Zdroj: http://prikrylova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588813

 

Komentáře

comments