Pavel Kohout: Atmosféra diskuse o imigraci připomíná 50. léta

Nejste v tom sami! Významný ekonom Pavel Kohout v Parlamentních Listech:
“Chápu, že někdo je zastáncem neomezené migrace. … Ale děsí mě, pokud tito lidé se stalinistickým zápalem vydávají svůj názor za jediný správný, všechny ostatní veřejně špiní a jejich nositele nálepkují jako méněcenné. Vzniká atmosféra, která připomíná 50. léta, naštěstí zatím bez šibenic: myšlenková monokultura, autocenzura, urputné pronásledování „nesprávných“ názorů.

V případě ekonomických migrantů je hlavním problémem evropský sociální stát. Evropa nemůže platit sociální dávky všem Afričanům a Asijcům, kteří by po tom toužili. … Na straně druhé máme miliardu Afričanů, z nichž mnozí by se rádi vydali do pohádkové země, kde pečení holubi padají rovnou do úst. Řešení existuje. Je třeba důrazně sdělit všem: Ne, nedostanete žádné sociální dávky. Nedostanete byt zdarma ani cokoli jiného zdarma. Míra nezaměstnanosti je u nás tolik a tolik procent, takže si spočítejte sami, jakou máte šanci se uživit. Myslíme to vážně.
Pak by skutečně přicházeli jen ti, kteří jsou doopravdy politicky pronásledováni. Anebo ti, kteří chtějí stůj co stůj pracovat za každou cenu. Nic proti nim, takoví by měli být vítáni. Fungovat ale může jen výběrová imigrace, nikoli masová.”

Rozhovor v Parlamentních Listech: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Elitni-ekonom-k-migraci-O-tomto-se-ve-Svedsku-nesmi-mluvit-mam-cisla-Musime-rict-Ne-nedostanete-tady-nic-Je-to-tu-jak-v-50-letech-tresty-za-nespravne-nazory-397384

Vyšlo na FB IVČRN dne 2.9.2015 (link)

Nejste v tom sami! Významný ekonom Pavel Kohout: “Chápu, že někdo je zastáncem neomezené migrace. … Ale děsí mě, pokud…

Posted by Islám v České republice nechceme on 2. září 2015

Komentáře

comments