Petice proti zatčení Tommyho Robinsona

Informace o případu:

Dne 20. října 2012 byl britskou policií zatčen občanský aktivista Tommy Robinson. Od té doby je vězněn v Londýnské věznici Wandsworth. Podnětem bylo údajné spiknutí za účelem rušení veřejného pořádku a padělání dokladů. Bylo mu zamítnuto propuštění na kauci, k soudu má dojít až 30. ledna 2013.

Máme hodnověrné informace, že od doby uvěznění je pořád ve stejných šatech. Je mu upíráno čisté oblečení a manželce nebylo dovoleno mu ho předat. Byly mu zmrazeny bankovní účty a je mu odpírána právní pomoc. Taktéž mu je zadržována veškerá pošta i peníze, jež mu zaslali rodinní příslušníci. V okamžiku zatčení měl u sebe 90 £, když o ně požádal bylo mu řečeno, že žádné u sebe neměl. Bez peněz si nemůže koupit hygienické prostředky ani dostatek jídla, takže je částečně o hladu. Taktéž je zcela účelově držen ve společnosti muslimských věznů. Hrozí oprávněný předpoklad, že mu chtějí ublížit.

Pozadí případu:

Tommy Robinson je občanský aktivista ze sdružení EDL hájícího demokracii, patriotismus, svobodu svědomí a slova, rovnost a práva žen a homosexuálů. Vystupuje proti demontáži občanských svobod a islámské netoleranci.

Údajné delikty kvůli kterým je vězněn, neodpovídají takto tvrdému postupu jež proti němu úřady vedou. Máme zato, že je účelově šikanován.

Tommy Robinson je vězněm svědomí, protože je zbaven svobody veřejně hájit svoje občanská a lidská práva.

——

Kdo souhlasí s peticí, at zkopíruje dolní část, doplní svoje indície a pošle
e-mail: [email protected]

nebo jako dopis na:

Britské velvyslanectví
Thunovská 14
Praha 1
118 00
Česká republika
——

Vaše Excelence

Vyzýváme příslušné úřady, aby neprodleně propustily Tomma Robinsona vlastním jménem Stephen Yaxley-Lennona, ročník 1982, jelikož je vězněm svědomí, drženým ve vazbě za podivných podmínek a nepřiměřeně dlouho. 

S úctou

Jméno:
Adresa:
Povolání: