Platí zákony jen pro někoho?

Vyšlo na IVČRN dne 22.4.2016

Taky máte pocit, že v téhle zemi platí zákony jen pro někoho? Skočila policistovi na záda, ale vlastně je to v pořádku, protože ho napadla angažovaně. A byla menší než on. A policisté jsou xenofobové, rasisti a fašisti.

Stalo se během demonstrace proti islamizaci a imigrační politice EU. Policie pacifikovala agresivní anarchisty a proimigrační fanatiky, napadající demonstraci. Během zákroku policistovi angažovaná umělkyně skočila na záda. Hm tak jo.

U anarchosmažek typu Klinika takováhle logika nepřekvapí. Ale to, že zblbli i vysokoškolští zaměstnanci, to je opravdu smutné. Stát jsem já, právo jsem já a zákon jsem já. A Altnerovy miliony se vlastně platit taky nemusí.

“Stavíme se za angažovaný postoj Kateřiny Krejčové a apelujeme na policii, státní zastupitelství a soudy, aby posuzovaly skutkovou podstatu a její kontext spravedlivě a v duchu svobod a demokratického řádu. Stavíme se za zproštění Kateřiny Krejčové viny,”

Píše se v dopise, pod nímž jsou kromě pedagogů a studentů podepsáni i někteří zaměstnanci FAMU.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Desitky-lidi-z-FAMU-podporily-zenu-ktera-mela-napadnout-policistu-431753

Komentáře

comments